Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tolmács-fordító vagy molekulár...

Tolmács-fordító vagy molekuláris bionika?

Figyelt kérdés

Elég eltérőek, tudom:D

Angolból középfokú nyelvvizsgám van, majd szeretnék emeltet, németet és franciát tanulok, ezután hollandul vagy oroszul szeretnék (inkább utóbbi). Szerintem jó a nyelvérzékem amúgy.


Matekból 4es vagyok, kémiából és fizikából is, bioszból 5ös, bár oda úgy olvastam ez ér a legkevesebbet:( Ami nagyon zavar, hogy nem tudom, hogy tudnék-e 5ös lenni, mert nem annyira érdekeltek eddig, bár az tény, hogy nagyon reálos beállítottságú nem vagyok.

Ha a bionikát választanám, akkor emelt matek és emelt biosz érettségit tennék.



Nyilván ilyen "adottságokkal" a tolmács könnyebb lenne, viszont elhelyezkedni jóval nehezebb és a fizetés sem lenne sok. Bionika tudom hogy új és még kicsit kiforratlan,d e nekem nagyon tetszene egy ilyen szak, csak sajnos nem tudom, hogy megéri-e szenvednem. Illetve a baj, hogy nem tudom, mennyire kéne szenvednem vele:(



Légszíves segítsen valaki!:D (amúgy Szegedre szeretnék men ni) infót tavalyelőtt (9.ben) tanultam 1 évig, azóta nem, de nagyon szerettem. (11-be járok most)


2012. szept. 5. 18:20
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és akkor ez ahhoz kell uge, hogy milyen faktot vegyek fel. Ha 2 hasonló dolog érdekelne, akkor ráérne, de így nem tudom, mit vegyek fel. Emelt angol-közép német (ha tolmács) VAGY emelt biosz-emelt matek.
2012. szept. 5. 18:22
 2/4 A kérdező kommentje:
Esetleg valamelyik kombinációja, de akkor nemtudom........
2012. szept. 5. 18:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Igazából megválaszoltad magadnak a kérdést, a kombinált verzió a nyerő. :D

Nem tudom egyébként honnan vetted, h nem keres jól egy fordító-tolmács, mert ha érti a dolgát, okosan választja meg a nyelveit (ha csak a holland és az orosz jön szóba a jövőben, akkor mindenképpen az oroszt válaszd), és SZAKfordítói végzettsége van (ezért a kombinált verzió, mert szakfordítóira csak MA-n mehetsz), akkor hülyére tudod magad keresni.

A kérdés csak az, ahogy te magad is jól látod, h vajon menne-e/érdekel-e annyira a "molbi", h azt kifejezetten jól elvégezd (ahhoz felvegyenek MA-ra, nagyon jó átlagod kell h legyen). Ezt neked kell tudnod, szerencsére még egy kevés időd, még ha nem is sok.

2012. szept. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez valóban két nagyon eltérő terület és életpálya. Én azt a tanácsot adom neked, hogy azt válaszd, amihez kedved van, és szeretnéd csinálni, mert abban tudsz majd jobban teljesíteni az egyetemen is.
2012. dec. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!