Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Főiskolai kollégiumra jogosult...

Főiskolai kollégiumra jogosult az, aki felsőfokú szakképzést szeretne tanulni?

Figyelt kérdés
A BKF-re fogok menni, felsőfokú szakképzésre, tehát nem diplomát célzok meg, hanem szakmát, arra volnék kiváncsi, h így is jogosult vagyok a kollégiumra? Apukám vállalkozó, így a jogosultságot alapjáraton biztos h megkapnám, csak ezt nemtudom h ilyen esetben is lehetek-e kolis..Help!:)
2012. szept. 5. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:

"Apukám vállalkozó"


Ezzel arra céloztál, hogy olyan papírt hamisít magának amilyet szeretne?

Mert akkor el kell keserítselek, ez már jobb helyeken nem így működik :)

2012. szept. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen pontosan ugyan olyan jogai vannak mint egy alapképzésesnek. Így lehet kollégista vehet fel diákhitelt és ösztöndíjat is kaphat.
2012. szept. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Elsõ..Úgy látom sikerült felfognod a lényeget..:) Milyen dunorító, rosszindulatú emberek vannak!


Második, neked nagyon köszönöm, azt hittem csak annak van jogosultsága, aki diplomára megy!:)

2012. szept. 5. 21:53
 4/6 A kérdező kommentje:

*undorito


Mellesleg nem hamisít senki semmit, csak tudmásom szerint az lehet kollégista, akinek vmelyik szülöje egyéni vallalkozo, vagy hatranyos helyzetu a tanulo!

2012. szept. 5. 21:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Az, hogy vállalkozó, nem jelent rászorultság szempontjából semmit. Attól még kereshet a szülőd egy millát is havonta (más kérdés, hogy miért vallaná be), vagy minimálbért is.
2012. szept. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Különösen a vállalkozók szoktak hátrányos helyzetűek lenni :P


Nem kell felkapni a vizet meg undorítózni, pá évet megéltem egyetemen kollégistaként. Ismerem hogy megy a rendszer...

Ha hallgató leszel, te is szembesülni fogsz azzal, hogy az egyetemen mindenki vállalkozó gyermeke, és ráadásul mindegyiknek nagyon szarul megy, mind minimálbért keres :((((

Azért írtam, hogy jobb helyeken a vállalkozóknak nem elég a jövedelemigazolás mert magának mindenki azt nyomtat amit akar... De gondolom erről nem nekem kell, hogy felvilágosítsalak.

Amúgy a legtöbb helyen gólyaként kizárólag az egyetemi felvételi pontszámod számít. Semmi egyéb más. Későbbiekben általában a tanulmányi eredményed+szociális helyezésed alapján vesznek fel.


Tisztán az alapján, hogy te vállalkozó gyermeke vagy, azalapján nem vesz fel senki :)


Emellett vanank még más anomáliák is, ugyanis szociális szempontból pl erősebbnek veszik a félárvát mint a gyermekét egyedül nevelő szülőt. Még akkor is ha a félárva élő szüleje 500 ezret keres, akkor is erősebb, és szerintük rászorultabb, mint az, aki egy fizetésből mondjuk 3 gyermeket tart el. (Még akkor is ha aza z 1 fizu minimálbér).

Csak azért mert az árva haláleset miatt van egy szülővel.


(Félreértés ne essék megértem én az elárvulakat, de szociális szempontból (meg tudja-e fizetni az albérletet ha mi koliba nem vesszük fel?) igenis a pénznek kellene számítania elsősorban.Mert árvasággal nem lehet albárletet fizetni. )


Mindegy, igazán akkor látod majd át ha benne leszel a rendszerben. Meg a kollégium nagy közösség ott nincsenek titkok, ilyen infókat hamar összeszedsz.


És akkor talán majd nem undorítózol le olyanokat, aki esetleg többet tud nálad :)

2012. szept. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!