Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2014-től tényleg csak úgy...

2014-től tényleg csak úgy kerülhet be valaki orvosi egyetemre, ha emelt szintű érettségit rak biológiából és kémiából/fizikából?

Figyelt kérdés
Eddig csak biosz emelt és kémi/fizika közép kellett, ha jól tudom.
2012. szept. 6. 16:07
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Az jobb lenne, ha lecsökkentenék a ponthatárokat meg a színvonalat, hogy az utolsó ostoba p*csa is bekerüljön? ha már egyszer valaki elhatározza, hogy orvos lesz, akkor ennyit illene megcsinálni.
2012. szept. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mert úgy gondolod hogy eddig nem volt elég szigorú a pontrendszer? Eddig is orvosira kellett a legtöbb tárgyból vizsgázni, és sehova máshova nem kötelező 2 emelt szintű érettségi. Nem értem hogy minek kell ennyire szigorítani amikor így is elég megterhelő a felkészülés...
2012. szept. 6. 16:23
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első stílusával nem értek egyet, de igaza van. Sok embernek arcon csapás, hogy itt nincs dédelgetés meg tutujgatás, hanem meló van, sokszorosa, amit a középiskolában az ember el tud képzelni.


Van egy naaaaaagy szakadék az érettségi és a felsőoktatás között, szerintem bizonyos szakok (orvosi, állatorvosi, bizonyos mérnöki) és a többi kar között is van. Na, ezt a kettős szakadékot kell megugrani, és sokkal kisebb a csalódás, ha nem öntelten besétálnak az emberek a négyszázX pontjukkal, hanem tudják, hogy hajtani kell.


Így is elég sok inkompetens, kutyaütő orvos lébecol az országban.


Amúgy igen, emelt szintű érettségik kellenek majd. De mástól is ezt várják, tehát nem kell, nem szabad besz@rni.

2012. szept. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

ezzel csak az a baj, hogy megfelelő oktatást meg nem biztosítanak hozzá a középiskolákban. ennyiből azért elég szemétmódi az egész!

persze kivételek mindenhol akadnak, de átlagban ezt tapasztaltam, nem mindenki teheti meg hogy elmegy a 80ezer Ft-os eltés meg mindenféle felkészítő kurzusra vagy magántanárhoz.

2012. szept. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
2013-tól, nem 2014-től.
2012. szept. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

16.39

Igazad van, de ez nem vigasztal egy hozzátartozót sem... Megszoksz vagy megszívod. Egyébként évente elég sok embernek sikerül, sokan felkészítők és csodaiskolák nélkül is bejutnak.

2012. szept. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!

igazad van neked is, egy kicsit személyes sérelmem beszél belőlem, nemtartozom a született zsenik közé, de azért próbálkozom :/

2012. szept. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

már 2013-tól, és nem 2014-től.


Egyébként célszerű legalább az egyiket előrehozni. És kell a két emelt szint, hogy legyen ami szűrje az amúgy is túl sok, butuskát. Én is két emelt szinttel kerültem be, pedig igazán nem volt kötelező.

mellesleg nem lesz semmivel se nehezebb bekerülni mint eddig, mert a ponthatár ugyebár a jelentkezők számától és teljesítményétől függ, ami nagyjából konstansnak mondható.

2012. szept. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, 2013-tól. És kicsit talán annyiban nehezebb, hogy mivel a 2 emeltre megkapod az összes (100) többletpontot (ha 60% fölé írod õket), ezért tényleg csak az számít, hogy hogyan sikerülnek az érettségik. sem nyelvvizsga, sem oktv, sem sportverseny nem jelent pluszt ...
2012. okt. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Már akkor kapsz 100 plusz pontot, h ha 33.3% fölé írod, és igen, 2013-tól kell!
2013. máj. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!