Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vadgazda mérnök: NYME v....

Vadgazda mérnök: NYME v. SZIE? Melyik jobb? Hol színvonalasabb az oktatás? Munkakeresésnék melyiket fogadják el jobban? Láttam, hogy a két helyen nem teljesen egyezik meg a tanterv, ez miért van? Emellé lehet minort felvenni (föcit? )

Figyelt kérdés

2012. szept. 10. 13:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nem nagyon tudok segíteni, de azért írok pár dolgot. Én az NYME-FMK-ra járok gazdaságinformatikus szakra. Tehát kicsit belelátok az EMK működésébe is. Egyesek azt mondják itt a legjobb a vadgazda képzés az országban. De itt föci minor tutira nincs. A SZIE-ről nem tudok nyilatkozni. De ha nincs már most egy protekciós vadgazda állásod, akkor nem ajánlom, hogy erre a szakra menj, mert nem túl sok munkalehetőséget kínál. Inkább menj vagy erdésznek, bár az se sokkal jobb, de mehetsz föcire az már jobb.
2012. szept. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Erdésznek mentem volna, de sajna esélytelen, hogy tavaszik felkészüljek valami reálos tárgyból emelt érettségire :(.

Ha föci akkor inkább az eltét céloznám, de oda is lehet kell még pont :P. No majd meglátom mi lesz :).

Amúgy legszivesebben külföldre mennék, de ez a "maradj itthon, vagy különben fizess" dolog miatt bukta.

Amúgy milyen az iskola hangulata? :) Koli, ha esetleg kolis vagy?

2012. szept. 13. 09:59
 3/7 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok.

Az egyetem nekem tetszik közvetlenek a tanárok, a diák élet is jó Sopronban. Nem vagyok kolis, de annyit tudok róla, hogy az egyetem botanikus kertjében vannak a koleszok, tehát közel van. Idén vadgazdára 240 pont kellett erdészre meg 280 asszem. Tehát ha nagyon erdész akarsz lenni, akkor ha gyenge emeltet írsz azzal is van már sanszod bekerülni az egyetemre.

2012. szept. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem sok pont kell ... de sajna akármelyik tantárgynak is kezdenék neki, már min. 3 éve nem tanultam, és akkor sem vittem túlzásba :D. Kivéve a biszosz, mert azt azért szerettem, és tanultam ... de ennyi idő nem hiszem, hogy elég lenne :P. De talán nekiesek :D.

Amúgy kicsit tartok attól, hogy ilyen messzire menjek :), 5 órányira lakom sporontól, így nem sokszor járhatnék haza. Bár egyszer meg kell kezdeni az elszakadást :D.

2012. szept. 13. 15:31
 5/7 anonim ***** válasza:

Én most kezdtem az erdőmérnökit,de ne tévesszen meg az alacsony ponthatár,nem egy könnyű szak,én 419 pontot vittem és voltunk még vele így páran,szóval szerintem készülj fel rendesen.

A statisztikák szerint a végzett erdőmérnökök 80%-a 1 hónapon belül talál állást,szóval itt azért vannak munkalehetőségek,csak sokszor összetévesztik a mérnököket a technikusi erdész állásokkal,abból tényleg nincs sok.

Az erdőmérnöki képzés pedig a 205. tanévét kezdte meg most,euromérnöki diplomát kapsz ha elvégzed,a képzés minősítése pedig 5*-ös. :)

Szóval szerintem érdemes megcélozni az erdőt mert azzal tuti hogy találsz munkát.

A vadgazda képzés tényleg itt a legjobb,a SZIE-n hetek múlva jönnek a ZH-k,itt pedig már volt pár meg beadandók is,+ a dékán és a rektor is vadgazda mérnök :D

De nagyon nehéz ezzel állást találni,én az erdőt ajánlom.

2012. szept. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én a SZIE-t ajánlom mint vadgazda képzést. Felkészült, tanulóbarát tanárok oktatnak. Sopronról nem sok jót hallok, sem a képzésről sem a "nagy" tanárokról.
2013. febr. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
45%
A SZIE MKK (Gödöllő) a legnagyobb és legjobb ezen a területen.
2014. aug. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!