Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A 2013 februárban induló...

A 2013 februárban induló keresztféléves képzésre való jelentkezésre is vonatkozik az a szabály, ami 2013. január 1-én lép életbe, hogy mindenhol kötelező lesz elegalább egy emelt szintű érettségi?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy az említett szabály 2013. január 1-től lép életbe.

De ugye a 2013. februárjában induló keresztféléves képzésre való jelentkezés 2012. októberében indul.

Akkor még ez az utolsó olyan alkalom, hogy nem kérnek kötelezően emelet szintűt minden egyes helyen?


Majd a szabály a 2013. februári jelentkezéstől lép érvénybe?


2012. szept. 10. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lesz mindenhol kötelező az emelt csak egyes szakokon.
2012. szept. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akkor az a szabály, hogy pl. magyaron kötelező lesz 2013. januárjától az emelt szintű érettségi magyar nyelv és irodalomból, az még nem vonatkozik a 2013-ban induló keresztféléves felvételikor?

Csak a 2013. februári felvételi eljárástól kezdődően lesz érvényes?


Most 2012 februárjában még nem kellett kötelezően emelt szintű belőle, de 2013. januártól már igen.

2012. szept. 10. 22:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt, hogy keresztfélévben egy alapképzést elindítanak elég csekély esély van rá. Keresztfélévben a 3,5 éves alapképzéseseknek indítanak általában mestert. Szerintem ne nagyon éld bele magad, hogy indul.
2012. szept. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Akkor az a kérdés, hogy egy emelt szintű magyar érettségire vajon fel lehet-e készülni 6 hónap alatt? Vagy ez teljesen irreális?


10 éve érettségiztem 5-re belőle, de ugye az csak középszintű érettséginek számít a mostani rendszerben.

2012. szept. 10. 22:24
 5/5 anonim válasza:

Hogy lehet-e? Ez azért sok mindentől függ. Milyen volt a gimid? Milyen volt a szint? Mennyit foglalkozol azóta nyelvtannal, irodalommal, szövegértéssel?

Én 11 éve érettségiztem a régi rendszerben. Aztán 2 évvel később írtam egy egységes felvételit, amire 4 hónapot tanultam. Elég keményen kellett készülnöm, 15-20 oldalas tételek voltak a szóbelire (A+B), ami jóval többet várt el, mint a sima érettségi. Jó voltam magyarból végig, 5 érettségi mellett is más kategória volt egy felvételi. És sikerült!

Szerintem ha elég erős a motiváció, érdekel, alapvetően van rá agyad, akkor menni fog! Hajrá!

Különben, mivel a keresztfelvételi eljárás most ősszel fog elindulni (általában január közepe, vagy lehet, hogy már december? a papírleadási határidő), nem gondolnám, hogy érvényes lesz rá ez az új szabály. Érdemes a felvin utána olvasni, felhívni őket.

2012. okt. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!