Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti mit csinálnátok ebben a...

Ti mit csinálnátok ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Szóval azon dilemmázom, hogy mit kezdjek a jövőben magammal. Jelenleg 18 éves vagyok, érettségi előtt állok. Először azon voltam, hogy 2 éves OKJ képzésre bekerüljek, szakács képzésre akartam menni. Nem tudok főzni, a rántotta készítésnél megáll a tudományom, de még is szakácsként eltudnám magam képzelni. Más OKJ képzésre nem nagyon szeretnék menni. Rengetek olyan szakma van ami semmit sem ér, azért feleslegesnek tatom az időmet pocsékolni. Azonban a napokban felmerült bennem, hogy mégis jobb lenne tovább menni egyetemre vagy fősulira, az utóbbi inkább. Először azért nem akartam felsőoktatásba menni, mert plusz 4-5 év tanulás nekem sok, másodszor, hogy semmilyen szakma nincs ami érdekelne. Gazdasági Fősulira gondoltam legelőször, de szinte minden 2-3. ember oda megy és borzasztóan lecsökkentették az államilag támogatást ezen a téren, fizetőst nem bírnánk. Gondolkodtam különféle mérnökin, de nem tudom melyik keresett szakma, melyiket lenne legértelmesebb elvégezni? Ja és, hogy 6 évet kötelező lenne Magyarországon dolgozni, ez sem nagyon tetszik. Nem azért, mert nem szeretnék itt dolgozni, hanem, mert állást lehetetlen találni még mérnökként is. Esetleg tudnátok oldalakat is ajánlani, amin szét tudnék nézni. Ill. van olyan szak felsőoktatásban ami csak 3 éves és lehet vele diplomát szerezni vagy OKJ és egyetem mehet egymással párhuzamosan, szóval mind kettőt egyszerre végezném?


18/F



2012. szept. 12. 12:34
 1/2 anonim ***** válasza:

" Nem azért, mert nem szeretnék itt dolgozni, hanem, mert állást lehetetlen találni még mérnökként is. "


Ne ülj fel a hülyítéseknek. Mi 10-en végeztünk a szakirányunkon, mindenki elhelyezkedett 2 hónap alatt...

2012. szept. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A legkeresettebb mérnök a gépész és a villamosmérnök. Amúgy nem muszáj itt dolgozz, mert azt is megteszed hogy 20 éven belül kifizeted a tandijat. és ha lemennél külföldre akkor ennyi idő alatt bőven összeszeded azt a pénzt.
2012. szept. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!