Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen képzést kell elvégeznem...

Milyen képzést kell elvégeznem ahhoz, hogy kriminálpszichológiával foglalkozhassam?

Figyelt kérdés
Ilyen képzést, hogy "kriminálpszichológia" nem találtam, a "kriminológia" pedig a jogra épül (elvileg). Olyat is hallottam, hogy a pszichológus Bsc+ Kriminológus Msc ad egy "kriminálpszichológust. Mi az igazság?

2012. szept. 13. 21:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Az igazság az, nem attól függ, hogy mivel foglalkozol/foglalkozhatsz, hogy milyen végzettséged van. Legalábbis bizonyos kereteken túl. Nyilván nem fognak jogi diplomával agyműtét közelébe engedni, vagy fogorvosként házat tervezni. De a kriminálpszichológia pontosan az a terület, ami nem hagyományos, nincs hozzá kikövezett út és nincs is erre szükség. A Kriminológia Msc nem is indul minden évben, sőt én eddig egyszer se láttam, hogy indult volna.

Alapvetően úgy foglalkozol kriminálpszichológiával, hogy elmész egy szervezethez dolgozni, ahol ilyen feladatkört látsz el. Szerintem nincs ilyen munkakör (Magyarországon), hogy te most Kriminálpszichológus vagy. Előző szemeszterben tarottak nekünk egy karriertanácsadó előadást. Egy nő volt az egyik előadó, aki valami marketinghez hasonlatos munkakörben (employerbranding) dolgozik egy nagy cégnél óvónői végzettséggel.

Én a következő variációk bármelyikét esélyesnek tartom:

Jogi diploma + valamilyen pszichológia végzettség (Ba mondjuk)

Pszichológia Bsc + Kriminológia Msc (ha van ilyen)

Pszichológia Msc önmagában és szépen elhelyezkedsz a rendvédelemben vagy az igazságügyben

Vannak mindenféle igazságügyi alapképzések és mesterképzések hülye névvel, azok kombinálva a pszichológiával pont jók szerintem.

Szociológia alappal is mehetsz egészen nyugodtan szerintem (nekem van Szociálpszichológia tárgyam és teljesen passzol ehhez)

A Zrínyin, ami már nem Zrínyi, hanem fogalmam sincs mi... mindegy, szóval ott is van olyan alapképzés, amit kombinálhatsz szociológiával és pszichológiával (van is olyan kurzus, hogy katonapszichológia és kriminálpszichológia az egyik szakjukon)


Szóval nagyjából nyolcvan millió módon foglalkozhatsz ezzel.

Megkockáztatom, hogy még rendőrtiszti + pszichológia Bsc-vel is működik a dolog. Minden a munkahelytől és tőled függ.


De. A kriminálpszichológia nagyon durva dolog tud lenni, azt tudd. Már az alap gyakorlati pszichológiához is kell egy bizonyos fokú lelki edzettség, nem még a kriminálpszichológiához. Nem elrettentés képpen mondom, mert szerintem ez iszonyúan érdekes dolog és nagyon megéri ezzel foglalkozni (én azért nem ide kötöttem ki, mert elcsesztem az egyetem és szakválasztást és mert hagytam magam lebeszélni, de abból a szempontból nem baj, hogy én lelkileg nem bírnám). Csak gondold át a döntést, és ha tényleg ezt szeretnéd ne hagyd magad lebeszélni!

2012. szept. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A kriminológia msc-nek pont nincs ehhez semmi köze. Az inkább szociológia és jog. Mellesleg a pszichológiát nem is fogadják el előzménynek, 10-10 kreditet kell pluszba teljesítened szociológiából és jogból ha pszicho bsc-ről akarsz menni.

Kriminálpszichológus pszicho msc-vel leszel. Ne adj isten, még PhD-t is csinálhatsz. De a lényeg hogy nem a végzettségedtől függ.

Egyébként, azért az elmondom, hogy ha olyan zseniális bűnügymegoldó kriminálpszichológus akarsz lenni mint akik a filmekben vannak (Chloé Saint-Laurent és társai), akkor gondolt át a dolgot.

2012. szept. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!