Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Merre mehetnék tovább tanulni?

Merre mehetnék tovább tanulni?

Figyelt kérdés
Igazából a kötelező tantárgyakból vagyok jó(matek irodalom töri) kb 70-85%os érettségit fogok írni.. és teljesen kétségbe vagyok esve mert ilyen eredményekkel nem találtam semmi hozzám illő normális tovább tanulási lehetőséget.. nem mondanám hogy jó tanuló vagyok de rossz sem, és tényleg kétségbe vagyok esve,hogy azért nem voltam lusta az évek során és kb semmire nemfogom vinni az életbe.. Valaki hasonló helyzet vagy valami ötlet? most fogok végezni.

2012. szept. 13. 22:19
 1/3 anonim ***** válasza:
72%

70-85%-os érettségit azokból a tárgyakból fogsz írni, amikből jó vagy? Mert ha igen, akkor az egyetemet nem ajánlom. Nem azért, mert hülye vagy lusta lennél, hanem mert ha eddig olyan típus voltál, aki nem szeretett tanulni, akkor ez néhány hónap alatt nem fog változni és ezért felesleges kínozni magad olyannal, amit nem szeretsz és vélhetően sikerélményed se lesz benne (nem leírni akarlak, te mondtad, hogy nem vagy jó tanuló). Ugyanis az igazság az, hogy 70-85%-os érettségi, az... nem jó. Mármint abban az értelemben jó, hogy az 4-es és annak Jó a neve és a négyes nem rossz jegy, tekintve, hogy Jó a neve. Abban az értelemben viszont, hogy 420 pont alatt nem vesznek fel valamire való egyetemre, 70-85% iszonyúan kevés. Van olyan szaktársam, aki ilyen eredménnyel van itt (költségtérítésen) és két félév csúszásban van a tárgyakkal, mert mindenből megbukik, pedig állítása szerint (és nem kételkedem benne) hülyére tanulja magát.

Ez, hogy semmire nem viszed az életben, marhaság. Nem kell ahhoz feltétlenül diploma, hogy vidd valamire. Tehetség és szerencse bőven elég. Plusz, mire akarod vinni? Cégvezető leszel? Milliárdos? Középosztálybeli bruttó 300 ezres fizetéssel és kertesházzal? Családanya (bocs, ha fiú vagy)? Mert nem mindegyiknek kritériuma a diploma.

Ja és ne felejtsük el, hogy ha neked az az álmod, hogy gazdag jogász legyél, akkor sosem késő nekifeküdni, tanulni és azzá válni. Nem kell eltemetni magad. Csak találd ki, mit akarsz. Mondom ezt én, aki a mai napig nem tudja. Na jó, de. De nem volt könnyű kitalálni. Megcsinálni meg végképp nem az. Már az első felét.

2012. szept. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha egyáltalán nem vonz a tanulás, tényleg nem feltétlen kell egyetemre menned. Sulin kívül mit szeretsz leginkább csinálni? Mi az, ami érdekel?
2012. szept. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szakmával is lehet érvényesülni, nem fontos az egyetem! Főleg manapság, ahogy hallom 2 diplomások is utcát sepernek..
2012. szept. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!