Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi Tanulmányok szaknak...

Nemzetközi Tanulmányok szaknak mennyi köze van a gazdasághoz, kereskedelemhez? Tényleg szinte csak a jogról szól és politikust csinálhat csak belőled?

Figyelt kérdés
Ha lehet ne csak a szakot fikázók írjanak, láttam elég olyan kommentet

2012. szept. 14. 15:10
 1/2 anonim ***** válasza:

NT szak elsősorban társadalomtudomány, nézz meg valamelyik suli oldalán, ahol van ilyen szak egy mintatervet és látni fogod kb milyen tárgyak vannak, amik azért nyilván változnak sulinként. Én EU szakirányon vagyok és viszonylag sok gazdasági tárgyunk van, csak az EU-hoz kapcsolódóan. Szóval nagyrészt nem jogról szól és nem csinál belőled politikust, mintahogy nagykövetet, diplomatát és külügyminisztert sem, mint azt sokan gondolják nálunk pl még harmadik évben is:D

Elég vegyes szak, igazából szerintem amikor szakirányt választ valaki, akkor fog inkább tanulni valami szakmaszerű dolgot, addig van pár fölösleges meg töltelék tárgy. Bár biztos vannak olyanok, akiknek elég sok újat mondanak az ilyen tárgyak is.

2012. szept. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
De ha inkább közgázzal kapcsolatos dolgokat akarsz tanulni, ne ilyen szakra menj.
2012. szept. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!