Nem tudom milyen szakot tanuljak fősulin. Humán tárgyakból vagyok jó. Tanács?

Figyelt kérdés
Pályaválasztás előtt állok és nem tudom hova menjek. Humán beállítottságú vagyok. A történelmet imádom és jó is vagyok belőle. Szeretnék ezzel a tárgyal tovább tanulni. A földrajz is jó,de abból inkább a gazdaság föci megy jobban. Németet és angolt tanulok. Valamint még az informatika érdekel. Jó szakmát szeretnék, amivel le lehet helyezkedni. A politika iránt érdeklődök nagyon. Valaki tanácsot?
2012. szept. 14. 16:18
 1/1 anonim válasza:

én is humán beállítottságú vagyok , most vagyok első éves az egyetemen , én is törire akartam menni ,de lebeszéltek róla , most földrajz alapszakon vagyok és azon gondolkodom ,h milyen irányba szakosodjak , mert pl.: tanárira év végén kell jelentkezni utána már nem lehet

ha a magyart is szereted akkor tanulhatsz Pl.: jogot de oda már nagyon nehéz bekerülni (a fergeteges reformoknak köszönhetően sokhelyre egyébként )vagy vannak az alapszakok töri, magyar (alapszak : 3 év után diplomát ad ha van nyelvvizsgád csak akkor , de ez a diploma nem jó semmire kell utána mesterszakot is végezni ) földrajz alapszakon nekünk 15 tárgy van ,de eléggé különböznek egymástól , ha emelt szinten érettségizel nyelvekből akkor tanulhatsz germanisztikát vagy anglisztikát ,de ezek állítólag nem érnek semmit vagyis nem lehet velük elhelyezkedni , informatikával tanulhatsz pl informatikusnak , webprogramozónak vagy infós könyvtárosnak ,de még rengeteg lehetőség van minden tárgyból, én nagyjából ezekket ismerem ,de a felvi-n megnézhetsz bármilyen szakot a szakleírásoknál :)

2012. szept. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!