Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy egyetemen lehet-e felvenni...

Egy egyetemen lehet-e felvenni olyan külön kurzusokat, amelyek nincsenek annak a szaknak a képzési tervébe, amelyikre járok?

Figyelt kérdés
Szóval biológia alapképzésre fogok járni, de érdekel a csillagászat is. Lehet, hogy csillagászat mesterképzésre megyek majd tovább. Ahhoz, hogy egy másik természettudományi képzésről felvegyenek csillagászat mesterképzésre legalább 40 kredit szükséges matematikából, informatikából, fizikából vagy csillagászatból. Csak az a gond, hogy biológián nem tanulunk annyit ezekből a tárgyakból, hogy elérjem ezt a kreditmennyiséget. Az lenne a kérdésem, hogy van-e lehetőség arra, hogy elvégezzek a biológia mellett csillagászati kurzusokat is, hogy meglegyenek a szükséges kreditek.

2012. szept. 14. 16:37
 1/4 anonim ***** válasza:
70%
Igen bármilyen szabadon választható tantárgyat felvehetsz amit meghirdetnek.
2012. szept. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%

Van lehetőség szabadon választható tárgyak közül matekhoz, fizikához, csillagászathoz kapcsolódó tárgyakat felvenni, de 40 kredit az elég szép túlteljesítés lenne ahhoz, hogy szépen kelljen utánuk magyar forintokat csengetned (10% felett kreditenként tudom is én, mennyi), szóval nem éri meg.

Ha ezzel akarsz foglalkozni, van lehetőséged szakváltási kérelmet beadni akár félévkor, így átkerülhetsz fizikára, amit követően egyenes lesz az utad :)

2012. szept. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Na látszik, hogy nem tudsz eleget a biológia szakról:P Örülni fogsz, ha aludhatsz, mert arra se lesz időd a tanulástól. Szerintem ezt gondold át mégegyszer.
2012. szept. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

gyakorlatban sztem lehetséges, de ahogy írták ez egy jó kiló pénzt jelentene. mert mondjuk ha 180 kreditet kell elérned pl 6 félév alatt, akk 10%-al lépheted ezt túl (18 kredittel). utána minden kreditért (ahogy emlékszem, talán) 2500 Ft-ot kell fizetni. (nem érné meg).

csak azt nem értem minek mentél bioszra, ha te már eldöntötted h csillagászat msc-re akarsz majd menni? oké, h szereted a bioszt, de ezek szerint a csillagászatot a biosznál is jobban szereted.

2012. szept. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!