Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Óvónők segítségét kérném!...

Óvónők segítségét kérném! Milyen beszoktatási játékokat ismertek, használtok? Miket ajánlott csinálni az első hónapban? Hogyan vezessük rá a gyerekeket a szabályok használatára?

Figyelt kérdés

Minden hasonló kérdés érdekelne, ami az első hetekhez kapcsolódik. Szívesen fogadok bármilyen tanácsot.

Előre is köszönöm segítségetek.



2012. szept. 18. 22:28
 1/2 klopusz ***** válasza:

Szia!

Abban az óvodában, ahová a gyerekeim jártak, az úgynevezett "beszoktatás" egy hét. Arról szól, hogy beviszed a csemetét és ott maradsz a csoportszobában, de csak akkor foglalkozol vele, ha ő így szeretné (odavisz játékot). A szabályok használatára nem kell sehogyan sem rávezetni, mert néhány napon belül megtapasztalja az ottani szokásokat.

Nekem persze könnyű dolgom volt. Nagylányom 4 évesen ment oviba, már nagyon várta, nem is volt gond vele. A húga akkor 1 éves volt, tehát mondhatom, hogy az óvodai légkörben nőtt ő is óvodássá. A fiam meg pláne ebbe született bele. Egy hét után ugyan ordított, hogy ne hagyjam ott - addig sem voltam bent vele egy percig sem, nem volt rá szükség -, akkor "gonosz módon" átadtam az óvónőnek és leléptem. Tudtam, hogy jó helyen van és azt is, hogy tíz perc hiszti/nyafogás/sírás után már teljesen nyugodtan fog játszani. Így is lett.

2012. szept. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hosszú választ! :-)

Az óvónő milyen programokat, játékokat visz, hogy barátságosabb légkört teremtsen, hogy összeszoktassa a gyerekeket?

2012. szept. 19. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!