Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetemen/főiskolán...

Melyik egyetemen/főiskolán kell ehhez tanulnom?

Figyelt kérdés

A jövőbe a globális felmelegedéssel és/vagy a megújuló energiaforrásokkal szeretnék foglalkozni. Illetve a természetvédelemmel.

Ehhez milyen iskolát kell végeznem? Környezetmérnök? Természetvédelmi mérnök? Hol érdemed tanulni, ha ezzel szeretnék foglalkozni?


Ebben a tanévben érettségizek...és nem nagyon tudom, hogy hol tanuljak tovább...

18L



2012. szept. 20. 22:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Hasonló irányban gondolkodok csak vállalkozó szinten.

Írj privit, aztán beszélünk.

2012. szept. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva bármivel van lehetőséged. Gépész/villamos/energetikai/bio/vegyész/környezetmérnök, vegyész, fizikus, matematikus, jogász, ami csak tetszik.
2012. szept. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nagyon boldog lennék, ha ezt így nem kellene leírnom, de a környezetmérnökit sürgősen felejtsd el!
2012. szept. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Mi a baj a környezetmérnökivel?
2012. szept. 21. 22:58
 5/16 anonim ***** válasza:
Minket senki se keres, mehetünk majd a Mekibe, oda pedig túlképzettek leszünk, tehát oda se. :/ Ez.
2012. szept. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
hm... értem. köszönöm a válaszod!
2012. szept. 21. 23:10
 7/16 anonim ***** válasza:
Viszont külföldön sokkal elfogadhatóbb az elhelyezkedés. Igazából ha környezetvédelem érdekel, érdemes külföldben gondolkodni, mert hiába leszel biomérnök, ha környezetvédelemmel akarsz foglalkozni, gyakorlatilag ugyan ott vagy mintha környezetmérnök lennél.
2012. szept. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A hallgatói szerződés miatt ráadásul ki se mehetsz dolgozni, legalábbis sokat kell 20 éven belül itthon is dolgoznod. Hacsak nem szülsz 3 gyereket.


Szerintem, ha megy a kémia, akkor menj a BME biomérnökire, ott van környezetvédelem szakirány. A biomérnököket mindig előbbre veszik a sorban, mint a környezetmérnököket.

Amúgy Educatio-n mondta nekem a BME-VBK pavilonjánál egy tanár úr, hogy ha környezetvédelemmel akarok foglalkozni, és magasabb szinten, tervezés, stb - akkor BME-VBK biomérnöki, környezetvédelem szakirány.

Jómagam nem jutottam ide be, amit nem is bánok, mert lehet nem bírnám.


De ha Te úgy érzed, bírnád, mindenképp ezt próbáld meg!

2012. szept. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem muszáj mo. maradni, mindössze ha kimegy, akkor majd vissza kell fizetni jó pár év múlva. Viszont külföldi fizetésből ezt elég könnyen meg is teheti az ember.
2012. szept. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom mennyire biztos erre építeni.


Kint keresettek a környezetmérnökök?

2012. szept. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!