Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Közgazdásznak már tényleg nem...

Közgazdásznak már tényleg nem érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
azt hallottam hogy lehetetlen elhelyezkedni közgazdászként egyetem után, mármint nehezen nagyon nehezen lehet egyetem után munkát találni.Ez igaz?
2012. szept. 22. 23:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha elég motivált vagy, akkor el fogsz tudni helyezkedni vele. Egyébként nézd meg azon politikusok gyerekei minek tanulnak, akik hangoztatják, hogy közgazdászból, jogászból mekkora túlképzés van. Nyilván valamekkora van, de még mindig jobb szakterület, mint például az andragógia, szabad bölcsészet és a többi büfé szak.
2012. szept. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Könyörgöm, értem én, hogy közgazdász, de milyen? Tudod, hogy hány olyan terület van, ahol közgazdászok dolgoznak, illetve mekkora eltérés van a munkaerő szükségletben az egyes területeken? Sok, nagy.


Egy pénzügyi, de főleg számviteli területen végzettek, akik értenek a szakmájukhoz, könnyen elhelyezkednek, a közgáznak kb ezek is a legnehezebb képzései.

Marketingest már kevesebbet keresnek, esetleg turizmusost. Egy jó szakember azonban itt sem marad munka nélkül. A hangsúly a jón van.


Sok évig kísérhettem figyelemmel a közgazdászképzést, és sok van ugyan belőlük, csak nem éppen jók. Sokan ebbe menekülnek, merthát mégsem bölcsész de nem is mérnök szak, biztos jó lesz valamire. Aki csak elvégzi, de a szakma nem izgatja túlságosan, illetve nem képzi magát folyamatosan, egyetem után is, az sosem lesz jó szakember.


Nézz meg egy tetszőleges munkanélküli közgazdászt aki dolgozni akar ugyan, de a kutyának sem kell. Mit fogsz látni? Nem beszél nyelveket és/vagy fogalma sincs a szakterületéről esetleg nem mobil, hogy odamenjen, ahol a munka van. Elárulom: léteznek ilyen mérnökök is, bár kisebb számban, ugyanis kevesebb inkompetens kap diplomát.


Javaslom még, hogy nézz szét az állásportálokon, különböző szakterületek hirdetései között, hogy pontosan miket is keresnek. A "közgazdász" jellemzően dobogós helyen van az IT és a mérnök után.

2012. szept. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Kedves utolsó válaszoló!

Tavasszal fogok érettségizni és a SZTE GTK kereskedelem és marketing alapszakára készülök, bár nem sokat tudok az egyetemről.

Neked van e tapasztalatod, véleményed az egyetemről és a szakról kapcsolatban? Szerinted hátrányban leszek-e a későbbiekben,hogy nem BCE-t vagy BGF-t választottam?

2012. okt. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!

Igen, hátrányban leszel, sajnos a BCE-BGF még mindig nagy név, függetlenül attól, hogy a BCE-n pl milyen szintű a számvitel oktatás. A kérdés azonban nem ez volt. Marketinggel szerintem (!) nehéz elhelyezkedni, mert kreatív munka, viszont nincs annyi kreatív ember, mint amennyi marketingen ülni szokott. Ha csak muszájból kezded, vagy mert valamit csinálni akarsz, de a többi szakhoz nem érzed magad kompetensnek, akkor ne csináld. Ha ez az álmod, remek ötleteid vannak, élsz-halsz a marketingért, mint területért, akkor megéri. Nem csak egy kevéssé keresett szakmában kell kitűnnöd, hanem valahogyan a Corvinus elé is kell kerülnöd. Ezért fontos, hogy tényleg akard. Pl meg kell ragadni minden lehetőséget, versenyekre kell járni, illetve egyetem mellett releváns szakmai tapasztalatot kell szerezned, és itt nem a szakmai gyakorlatról beszélek. Ilyenekre gondolok, hogy egyetemi rendezvények tervezése, szervezése, de akár más események előkészítésében lebonyolításában is részt vehetsz. Az a lényeg, hogy az önéletrajzodban a tapasztalatok résznél ne csak a kötelező szakmai gyakorlat szerepeljen, mert az semmi, sajna.

2012. okt. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
86%

Én közgazdász vagyok. Külkereskedelmi szakon végeztem az egyetemen.

Érdekes amit előttem irtak, hogy csak azok nem találnak állást akik nem beszélnek nyelveket és alkalmatlanok.

Mert ez nem egésszen van igy.

Én 3 nyelven beszélek nagyon jól,és még 2 nyelven középszinten.

Nagyon jól tanultam az egyetemen!

Én még igy sem tudtam elhelyezkedni a szakmámban.

Mert a szüleim nem gazdagok és mivel nincsenek kapcsolataim ,sehol nem alkalmaztak. Találtak olyan személyt a munkára akiket a befojásos szülők, rokonok beajánlottak.

A másik rosz tapasztalatom , hogy bár alkalmaztak volna egy szuper állásra , de abba inkább nem mennék bele , hogy mit várt volna tőllem el ezért a munkáltató...


Tehát nekem csak rosz tapasztalataim vannak , remélem hogy mások szerencsésebbek. De én már azt fontolgatom, hogy inkább egy új szakmát választok. És egy másik szakon kezdek el tanulni az egyetemen .

2012. nov. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

A helyes irásért és fogalmazásért meg ellnézést kérek, de nem vagyok magyar!


Előző voltam.

2012. nov. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Semmii ***** válasza:
100%
Elozo te meg igy is jobban beszelsz magyarul mint sok magyar.
2016. júl. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!