Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmát válasszak?...

Milyen szakmát válasszak? (lent bővebben)

Figyelt kérdés

Most gimnazista vagyok, egy városi szinten elég jó iskolában (nem a legjobb, de a jók között van). Franciát és angolt emelt szinten tanulok és most veszem majd fel a biológiafakultációt mivel érdekel és tavaly (mikor bekerült a tantárgyak közé) csak ötösöm volt belőle. De amivel passzol, kémia abból gyenge négyes voltam mindkét évben. Nem vagyok rossz tanuló, négyes átlag, de félek, hogy nem vagyok elég okos az egyetemhez. De mindenképp meg fogom próbálni. Csak azt nem tudom, hogy milyen szakmát válasszak. Szeretnék jól keresni és kimenni külföldre. Jómódban akarok élni.

17/L


2009. aug. 2. 10:51
 1/7 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam, hogy ha elég pénzt öüsszeszedek a munkámmal akkor utána abbahagyom és vállalkozok: panzió, kávézó, ilyesmi... Szóval lehet nem örök életemre választom a munkám, ezért se baj annyira ha nem szeretem de jól jövedelmez. Vélemény?
2009. aug. 2. 10:56
 2/7 A kérdező kommentje:
Légyszi ne csak egy szót írjatok le, mint orvos vagy fogorvos, hanem indokoljátok, hogy miért és hogy kb mennyit keres(persze csak ha tudjátok)
2009. aug. 2. 11:23
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne legyél orvos ha pénzt akarsz. Javaslom valamelyik mérnök szakot.
2009. aug. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Legyél plasztikai sebész. Ahozz jó szív se kell, és nagyon sokat keresel.

Nemtudom mennyire szeretnél mérnök lenni, ha a biológia érdekel..

2009. aug. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Semennyire.:D

De ahhoz nem kell alaptőke? Vagy felvesznek magánklinikákra?

2009. aug. 3. 10:48
 6/7 anonim ***** válasza:

attól, hogy a biológia érdekel még lehetsz mérnök, pl. biomérnök, környezet mérnök, hulladékgazdálkodási mérnök stb... ráadásul ez nem is túltelített szakma!


nem elsősorban alaptőke kell hozzá, inkább jó kapcsolatok, protekció, stb... amúgy meg nem ajánlanám az orvosit, mivel egy vagyonba kerül a képzés és nagyon jó tanulónak kell lenni hozzá! inkább én is vmi mérnökit javaslok, az most nagyon keresett és bekerülni sem olyan nehéz...

2009. aug. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
a biosz meg a kémia azért sok ponton nagyon hasonló, ahogy mondani szokás a reál tantárgyak idővel összeérnek. Szóval, ha a bioszt választod, akkor légy jó kémiából, fizikából, matekból is. Ha gondolod járj különtanárhoz. Amúgy nem olyan rossz kémiából a négyes, én kettes voltam belőle, sőt csak azért lettem kettes, mert túl jó voltam irodalomból és igy muszáj volt a tanárnak átengedni. Hogy milyen szakmákat válassz azt már a többiek leirták, én is azt mondom mindenképpen valami mérnökit irányt. Az egészségügyet hagyd mert már igy is telitett a piac, ezt csak akkor válaszd ha nagyon elhivatottnak érzed magad. A négyes átlag egyébként igenis jó, elég az egyetemhez, vannak akik hármassal mennek. Nem kell mindenkinek kitűnőnek lennie. És az, hogy gimiben nem voltál kitünő semmit se jelent, attól még játszva elvégezhetsz egyetemen egy téged érdekelő szakot, egyébként is vannak későn érő tipusok. A mérnökök egyébként jól keresnek, csak hajts rá a nyelvekre.
2009. aug. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!