Szociális munka?

Figyelt kérdés
szenvedélybetegekkel (alkoholistákkal és drogosokkal) szeretnék foglalkozni. mit érdemes tanulnom főképp? hova jelentkezzek milyen szakra? és egyáltalán mi ennek a munkának a konkrét neve? tapasztalatok? van esetleg aki ilyen téren dolgozik?

2012. szept. 26. 16:44
 1/7 anonim válasza:
bocsi az off-ért, de ez engem is érdekelne :)
2012. szept. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

De hát a kérdésedbe beleírtad a választ :)

Ha szenvedélybetegekkel akarsz foglalkozni, akkor például szociális munkás lehetsz, és a munkának is ez a konkrét neve.

Hogy hova jelentkezz, abban nem tudok tanácsot adni, én csak a saját egyetememet ismerem, a többin nem tudom, milyen az oktatás színvonala. A PTE-n szerintem jó, én ott vagyok harmadéves, szociális munka szakon.

2012. szept. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm :) és tudsz pár szót mondani arról, hogy mit csinál egy ilyen szociális munkás? csak beszélget a betegekkel?
2012. szept. 27. 14:49
 4/7 anonim ***** válasza:

A szociális munkás nem kimondottan betegekkel foglalkozik, hanem olyan emberekkel, akik valamilyen válsághelyzetbe kerültek, vagy más, a társadalom által problémaként azonosított helyzettel küzdenek, illetve megelőző (preventív) tevékenységet is folytat.

Van a munkájának beszélgetős része is, pl. egyéni esetkezelés, szociális csoportmunka, stb. De sok ügyintézés, adminisztráció is sajnos, ezt nem szokták szeretni :)

Amúgy elég sokféle lehet a kliensköre, pl. foglalkozhat szenvedélybetegekkel, hajléktalanokkal, iskolásokkal (iskola szociális munka), problémás családokkal, és még sorolhatnám.

A munkája során nem csak beszélget ugyebár, hanem pl. bizonyos munkakörökben programokat is szervez, ha teszem azt egy iskolában dolgozik, akkor mondjuk drogprevenciós előadást (ezt vagy ő tartja, vagy tényleg csak szervezi, és meghív valakit előadni), vagy ha szenvedélybetegek egy csoportjával foglalkozik, akkor ott is megszervezi a csoport működését, tevékenységét, szóval sokmindent csinál. Na meg azt is fel kell ismernie, hogy mikor haladja meg egy bizonyos probléma az ő hatáskörét, mikor kell más szakembert bevonnia.

De elég nehéz pár mondatban leírni, hogy pontosan mit csinál egy szociális munkás... Én az elmúlt két év alatt azt utáltam a legjobban az egyetemen, amikor egyik-másik órán felmerült, hogy definiáld a szociális munkát, de ne úgy, ahogy azt az órán kérik, hanem mintha egy laikusnak magyaráznád el. Ennél csak a "Miért szeretnél szociális munkás lenni?" című kérdést utáltam :D

2012. szept. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
és hányan voltatok az egyetemen egy szakon? és főleg lány többlet van?
2012. szept. 27. 20:55
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi még elég sokan voltunk kezdetben, tavaly már nem jött ennyi ember, idén meg pláne jóval kevesebbet vettek fel. Nem emlékszem már, hogy pontosan hányan kezdtünk, talán 60 fő lehetett, de ebben nem vagyok biztos. De amúgy igen, nagyon sok a lány, de nekem úgy tűnik, hogy a fiúk meg vannak elégedve a helyzetükkel :D
2012. szept. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ :D
2012. szept. 28. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!