Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ki érettségizett már társadalo...

Ki érettségizett már társadalomismeretből közép vagy akár emelt szinten? Milyen volt a vizsga, nehéz rá felkészülni? Mennyi idő a felkészülés, ha mellette okj-s suliba járok?

Figyelt kérdés

2012. okt. 1. 12:42
 1/2 anonim válasza:
2011-ben érettségiztem emelt szinten. Mondjuk nekem fantasztikus tanárom volt, de ugy gondolom hogy nem olyan nehéz rá felkészülni. az emeltnek két része van. Az első rész álatános társadalom ismeret ebbe szinte minden beletartozik jogtól kezdve at állam felépitése muködése rendstere demográfia, EU müködése elve szabályai . szóval elég sokminden , kicsit száraz de nem vészes. a második rész választható vagy gazdasági ismeretek vagy pszichologia. Én pszichologiát választottam itt elég sokat kell tanulni föleg a szak kifejezések használata a legmenőbb. az irásbeli mindkét részben szinte csak eset tanulmány . Az első részben lehetnek huzos kérdések de jo felkészültséggel nem para. a szóbeli veszélyesebb mert nagyon érteni kell hozzá hogy mit mond az ember kb 25vtétel tsd és még 25 pszicologia . Az enyém négyes lett de igazából nem nagyon eröltettem meg magam mondjuk emelt szinten a 4 es elég jó. Mindenképp az emelt szintet javaslom mert a tsd része ugyan az mint a közép csak itt kiegészül még a pszico, vagy gazdaság de a gazdaság nehéz vagyis a humán agyamnak nehéz. Sok sikert hozá
2012. okt. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
nekünk volt heti másfél óra faktunk két évig de szrintem ha hetente jársz tanárhoz vagy egyénileg készülsz akkor sem kell több egy évnél ha a szóbeli tételeket kidolgozod akkor már az irásbelire is elég felkészült vagy . de a tételekhez ne kezdj önállóan mert nehéz mindenképp kérj segitséget
2012. okt. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!