Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagyon félek a matek érettségi...

Nagyon félek a matek érettségitől (? )

Figyelt kérdés
Bár még csak 9-es vagyok, de így 1 hónap után úgy érzem, hogy matek órákon azt se tudom mi van...Mintha a tanár kínaiul magyarázna, és akkor mi lesz később bele se merek gondolni. Általánosban 4-5 voltam, nem olyan könnyű suliba, jó matektanárral...Szüleim nem hajlandóak matektanárt fizetni, szóval csak saját erőből tudom vagy épp nem tudom megérteni...Az érettségitől már most rettegek...Mit tehetnék? Más tantárgyból nem vagyok hülye 8.ba is kitűnővel végeztem, szóval nem értem most mi van velem..Jó és erős gimibe járok...
2012. okt. 1. 17:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Gyakorolj és ne félj az érettségitől ennyire előre!
2012. okt. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Keress egy normális magántanárt vagy egy egyetemistát aki keni vágja. Nem olyan vészes, mint amilyennek elsőre kinéz.
2012. okt. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Megnyugtatásul: nálunk kilencedikben még az osztály 45%-a bukásra állt, aztán az érettségi átlagunk idén 4,0 lett :D Ehhez kellett egy jó matektanár. Különben ezért mondom én mindig, hogy nem a jegyek számítanak, hanem a tudás.

Például (nem rád értem) valakit imád a tanár, és hiába hülyébb, mégis megkapja az ötöst. A másik gyereket kevésbé szereti így akármit csinál, akkor is csak 3-4-es lesz. Szóval az effektív tudás a lényeg:) Lehet, hogy az előző sulidban lazábban vették a számonkéréseket. Vagy a tanár értékel szigorúbban. Gyakorolj minél többet, és akkor menni fog:) Meg ha valami kérdésed van, óra elején/végén biztos elmagyarázza a tanárod, ha szólsz neki. Nyugi, én utolsó két évben le sem tojtam a matekot, aztán csak meglett középen 85% :) Ha minden marad a régiben, akkor nem fogsz miatta vért izzadni :D

2012. okt. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!