Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a különbség a költségtéríté...

Mi a különbség a költségtérítéses és az önköltséges között? Ha csak a megnevezés miért utasították el erre hivatkozva a diákhitel 2 hiteligénylésemet?

Figyelt kérdés

Tegnap küldtek egy levelet a Diákhitelközpontból, hogy mivel költségtérítéses vagyok nem feleltem meg.

Amit nem értek, hogy átjelentkezés miatt ez lenne az első fizetős félévem, a jogszabály szerint ezért nem is lehetnék csak önköltséges.

Most akkor ki számít melyiknek, és hogy lehet(milyen dokumentummal) igazolni, hogy mégis jogosult vagyok a diákhitel 2-re?



2012. okt. 3. 10:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Önköltség=költségtérítés fizetned kell a suliért.
2012. okt. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az önköltséges státuszt csak a 2012-ben felvételt nyert hallgatókra alkalmazzák. A kérdésed elég érthetetlen, nem tudom mi történt pontosan.

A lényeg, hogy ha 2012 szeptembere előtt kezdeted meg a felsőfokú tanulmányaidat akkor költségtérítéses lehetsz, ha most szeptemberben, akkor önköltséges.

2012. okt. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Tavaly felvételiztem, felvettek államilag támogatottra. Most szeptembertől átjelentkeztem egy másik egyetemre, ezért lettem fizetős. A Fot. szerint költségtérítéses hallgató csak az, aki tanulmányait a Fot. hatályba lépése

elõtt költségtérítéses képzési formában kezdte meg. E szerint akkor én nem vagyok költségtérítéses, mégis erre hivatkozva utasították el a hitelkérelmemet. Ezért nem értem.

2012. okt. 3. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!