Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosiról át lehet jelentkezni...

Orvosiról át lehet jelentkezni állatorvosira?

Figyelt kérdés
A Semmelweis Egyetem Általános Orvosi Karára járok, de lehet, hogy az állatorvoslás jobban érdekelne. A Szent István Egyetem Állatorvostudományi Karára át lehet innen jelentkezni? A hallgatói szerződést is vegyétek figyelembe! Azt írja, hogy a képzésváltás nincs korlátozva. Szerintem első évtől kellene kezdenem újra, de azért némi átfedés van, ezért gondolom, hogy ha megfelelőek a tanulmányi eredményeim, talán átvennének...
2012. okt. 4. 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem vesznek át. Újra kell csinálnod az egész felvételis cécót, majd akkreditáltatod a kreditjeidet és kész.
2012. okt. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kémiát, sejtbioszt meg hasonlókat átvihetsz, de átvenni egy az egyben nem fognak. ennek legfőbb oka, hogy most humán anatómiát tanulsz, állatorvosin meg állatanatómia van.
2012. okt. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyik évfolyamtársamat átvették orvosiról állatorvosira, de csak másodév után, 4,7-es átlaggal, és azzal a feltétellel, hogy újrakezdi az egészet, mivel elfogadtatni a biofizikán és a kémián kívül nagyon mást nem tud, és utolsó évben fizeti a majdnem három milliós tandíjat... Engem pedig fordítva nem vettek át (ÁOTK-ról ÁOK-ra), hanem újra kellett felvételiznem, és szintén csak a biofizikát tudtam átvinni, így egy évem veszett.


Úgyhogy tisztább az újrafelvételizés, és ajánlom, hogy akkor már a következő félévedet passziváld, mert állatorvosin sem kell sok a csúszáshoz, és több a költségtérítés, mint az orvosin.

2012. okt. 5. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Csak mondtam, vegyétek figyelembe, hogy én már aláírtam a hallgatói szerződést... (elsőéves vagyok)... Szóval szerintem ha abbahagyom az ÁOK-t, ki kell fizetnem a tandíjat... Ezért nem szeretnék újrafelvételizni...
2012. okt. 5. 08:37
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor kérdezd meg ott a tanulmányi osztályon, hátha, de ha másodév után vesznek át, akkor ugyanott vagy, mint ha újrafelvételiznél...
2012. okt. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem állatorvosi tanulmányi osztályán azt mondták, h orvosiról át lehet jelentkezni, de gondolom akkor is elölről kell kezdeni...
2012. dec. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2 lezárt félév után vesznek át (4,5 körüli átlag felett) Osztatlan képzésről osztatlanra át lehet jelentkezni.
2013. júl. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!