Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Beülhetek egyetemi előadásokra...

Beülhetek egyetemi előadásokra a nélkül, hogy egyetemista lennék?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam régen, hogy állampolgári jogom, hogy beülhessek egyetemi, főiskolai előadásra, csak nem vizsgázhatok természetesen.


Ez tényleg így van?



2012. okt. 6. 23:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem gátol meg benne, csak besétálsz és kész.
2012. okt. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Előadásokra, amin sok ember van, arra bemehetsz, valószínűleg észre sem fognak venni. Nem írod fel magad a katalógusra és ennyi. Én is bementem már bnőm órájára többször is, aki más szakon van, mint én.

Viszont gyakorlatra tuti nem mehetsz be, mivel ott fel kell készülni rá, nem lehet csak úgy bemászkálni, elég veszélyes lenne úgy végezni a kísérleteket, hogy fingod sincs róla.

2012. okt. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az is eszembe jutott, hogy az egyetemnek, főiskolának lehet saját házirendje, és pl. "civil" nem tartózkodhat a területükön. Van bármilyen ellenőrzés, diákigazolvány vagy hallgatói jogviszonyt igazoló kártya - nem tudom mik vannak - amit elkérhetnek tőlem?
2012. okt. 7. 00:25
 4/10 anonim ***** válasza:
Több egyetemen jártam, sehol sem kértek igazolványt ahhoz, hogy előadásra bemenjek. Ha mégis akarsz papirosozni, vizsgázni, stb. akkor áthallgatás/vendéghallgatás címszóval érdeklődj a konkrét intézmény(ek)nél.
2012. okt. 7. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Gyakorlatra (szemináriumra) nem igazán hiszem, hogy bemehetnél, sőt szerintem hivatalosan előadásra sem, de ott tuti nem tűnnél fel senkinek, oda bemehetsz.
2012. okt. 7. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Élőadásokra simán bemehetsz, a legtöbb helyen nem fogják ellenőrizni, bár nálunk az egyik épületbe idegenek nem mehetnek be, és csak diákkal engednek be oda bárkit is, szóval az ottani előadásokra mondjuk nem lehet beülni.


Gyakorlatokra meg szerintem kizárt, ott annyira kevesen vagyunk, hogy egy idegen rögtön feltűnne, és nem örülnének neki.

2012. okt. 7. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
a nagy létszámú előadásokra egészen nyugodtan. nálunk csillagászat órán vannak is egy csomóan. én is vittem már be a barátnőmet, mikor nem akart egyedül maradni otthon. igaz pont differenciálgeometriám volt, azután már inkább otthon marad. :-D
2012. okt. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Persze, ezek nyilvánosak. Sehol nem kérnek semmit, nem érdekel senkit, hogy ki vagy, annyi ember van. Én is voltam már ELTE-s előadáson, pedig BME-s vagyok, és én is hoztam már be hozzánk ismerőst, de később ő sem akart már újra beülni (szilárdságtanra vittem be :D)... Majd egy Corvinus-osra is be akarok ülni, vicces lehet!
2012. okt. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Elárulom, a Corvinus-os ugyan olyan unalmas mint a BME-s. Ha abszolút nagy f.sra akarsz menni, akkor informatika előadásra menj, szerintem te leszel, meg a tanár :D
2012. okt. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Corvinuson infó előadás?

Na ezt én is egyszer megnézem! :D


Amúgy gyakra is van ahova be lehet menni, csak ismerni kell a tanárt és jóban kell lenni vele. :)

De mint már írtam az első válaszomban, az előadásokra be lehet ülni, senki nem gátol meg ebben.

(Legalábbis nálunk gond nélkül lehet menni, ha van hely.)


Üdv egy ELTE-s. :)

2012. okt. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!