Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek a mai világban...

Szerintetek a mai világban milyen szakmát a legérdemesebb választani, amiből az ember nagyon jól megél?

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok ami havona minimum 500-ezret hoz a konyhára.

A válaszokat köszönöm!



2012. okt. 17. 14:10
 1/10 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy minek érdemes tanulni (csak hogy ne legyen félreértés)
2012. okt. 17. 14:12
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem elég a jó szakma, az is kell hogy jól is teljesíts benne. Egy kezdő béna gyógyszerkutató 150ezer körül kap, míg egy elismert 20 év tapasztalattal rendelkező ember ugyanilyen kutatási területen simán megkeres fél millát.
2012. okt. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Olyat válassz, amiben nagyon jó tudsz lenni. Hiába leszel pl. ügyvéd vagy fejlesztőmérnök, ha béna vagy hozzá, akkor is a mekiben fogsz kikötni.
2012. okt. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon ügyes tetőfedő, asztalos vagy ipari alpinista leszel, azzal is kereshetsz ennyit.
2012. okt. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Olyat ahol nincs konkurenciád.



Amúgy meg nem a szakmán múlik, hanem a megrendeléseket. Ismerek olyan autószerelőt aki 6-700e-et megkeres, mivel dolgozik cégeknek és magánszemélyeknek is egyaránt.


Ismerek olyan hegesztőt ki külföldön 3000euró/hóért melózik, igaz váltott és 12 órás műszakok.


És ismerek olyan 3 dipolomást akinek munkája sincs.


Szóval nem a szakmától függ, hanem hogy tudsz e melót szerezni magadnak, és kókler vagy e vagy profi a területeden

2012. okt. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat, szóval (majdnem) mindegy mit csinálok, de abban én legyek az legjobb, vagy az egyik legjobb.
2012. okt. 17. 15:35
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
A keresettebb szakmák pl. informatikus, gépész vagy villamosmérnök, de abban is jónak kell lenni. És még úgy sem garantált a félmillás zsé. Fémhulladék gyűjtéssel lehet, hogy hamarabb megkeresed azt a pénzt. :)
2012. okt. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%
Országgyűlési képviselő.
2012. okt. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Fontosabb a nyelv, elsősorban a német.

Akkor Németországban kereshetsz ennyit.

Én most is kint vagyok ás gépészmérnök létemre esztergálok.

Szeretem is csinálni, meg príma helyem van és megfizetnek.

Ha gépipari szakmát választasz, azzal itt mindig lesz melód.

Marós például.

Előbb utóbb otthon is jobban beindul az ipar.

Otthon a fél milla, melósnak, egyenlőre nem elérhető, legfeljebb, ha iparos, vállalkozó vagy, ami kockázatos.

Inkább tanulj, ha megteheted.

Vagy érd be kevesebbel, ne ábrándozz.

2012. okt. 22. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak egy szemtelen megállapítás: tök érdekes, hogy itt nagyon sok olyan válasz van, hogy amiben jó vagy, úgyis azzal keresel sokat, stb. Máshol, h a kérdező elárulja, hova jár, vagy miben jó, akkor meg rögtön lehurrogják, hogy az mekkora szar.
2012. nov. 22. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!