Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes úgy elvégezni egy...

Érdemes úgy elvégezni egy tanfolyamot, hogy nem érdekel?

Figyelt kérdés
Tudom, hülye kérdés, de nem igazán válogathatok. A mérlegképes könyvelő képzésre gondoltam és azért, mert viszonylag nem nehéz elhelyezkedni ezzel a végzettséggel. Munkaügyi központon tudnám elvégezni.

2012. okt. 18. 19:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha te olyan vagy hogy esetleg rászánod magad valamire de később megszereted akkor szerintem érdemes megpróbálni.

De ha egyáltalán nem érdekel akkor szerintem értelmetlen mert csak végigszenvednéd az egészet. Én a helyedben utánanéznék hogy ennek milyen követelményei vannak a tanulásterén, mert ha esetleg gondjaid vannak a matekkal vagy bármilyen tantárggyal ami ott úgymond követelmény akkor csak végigfogod szenvedni az egészet és kitudja mennyire fog ez jól sikerülni.

Ugyanakkor érdemes átgondolni mert amit a munkaügyi kínál az általában jó dolog meg ha elvállalsz valamit akkor látják hogy el is akarsz valamit érni az életben és akkor esetleg állásajánlat vagy más milyen képzés esetén is gondolni fognak rád, meg ugye a munkaügyin keresztül ha mész valamilyen tanfolyamra akkor ők fizetik, meg valami pénzt is kapsz érte, meg a TB-det is rendezik neked, és még sorolhatnám. Csak egyetlen hátránya legalább is nekem egy ismerősöm azt mondta ha már belevágtál és nem az elején lépsz ki akkor rád verhetik a tanfolyam díjának a visszafizetését, ami szerintem nem kevés pénz, plusz az egyéb költségeket is visszafogják majd kérni, meg ha sok hiányzásod van akkor ki is vághatnak meg ha nem érdekel és nem sikerül a vizsga akkor abba is beleköthetnek, tehát ezért érdemes ha átgondolod hogy tényleg fogod-e csinálni. Tudom hogy nincs valami nagy kínálat a szakmák terén meg állások terén de szerintem a semminél ez is több és késöbb te is léphetsz még valamerre.

2012. okt. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az átfogó választ :D.
2012. okt. 20. 14:38
 3/4 Evelynn válasza:

Az előttem válaszolóval egyetértek,kivéve,hogy mérlegképes tanfolyamon NINCS külön matek, csak osztás,szorzás kamatszámításnál,meg ilyesmik.

(egyetemen van emelt szinten a közgáz szakokon)


Ha nem érdekel felejtsd el,mert nem a legkönnyebb,szóval ha nem érdekel felejtős...

Főleg azért, mert visszafizettetik veled a tanfolyamdíjat,ha megbuksz meg ilyesmi.


Én most végzek a mérlegképessel mondjuk én fizetősön,de engem érdekelt,és érdekel is.


Majd írj,hogy hogy döntöttél. :)

2012. nov. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nos ezt a pénzügyi számviteli ügyintéző OKJ-t ha már elkezdtem végig is csinálom, de nem fogok mérlegképsre jelentkezni. Majd nézek valami mást...
2012. nov. 11. 07:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!