Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most vagyok 8. -os és már...

Most vagyok 8. -os és már tudom hogy spichológus szeretnék lenni. Hogy tanuljak tovább?

Figyelt kérdés
Budapest környékén lakok :)

#spichológus.
2012. okt. 20. 00:32
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

először is az alap dolgokat tanuld meg nagyon, pl. helyesírás

a spichológust biztosan elírtad, de a lakok, az lakom, és a vesszőkből meg jóval kevesebb van, mint kéne


aki diplomás akar lenni, dr-ral a neve előtt, az írjon már helyesen

2012. okt. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
17%
Igazad van, csak a pszihológus nem doktor. Sima bölcsészkar, 5 év. Röhej az egész, és egy normális pszihotanárom szerint aki oda megy, 70%-ban öngyógyításra kívánja felhasználni a szakot.
2012. okt. 20. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%

spichológus = Teljesen lábujjhegyen állásnak a tudósa


Ezt szeretted volna leírni?


Most vagyok 8.-os, és már most tudom, hogy pszichológus szeretnék lenni. Hogy tanuljak tovább? Budapest környékén lakom.


Vagy:

Még csak most vagyok, nyolcadikos, de már most tudom, hogy lélektannal szeretnék foglalkozni. Milyen iskolát javasoltok a célom eléréséhez?

2012. okt. 20. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
egy ismerősöm pszichológusnak tanult és dr lett, akkor én tudtam rosszul, biztosan
2012. okt. 20. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%
A pszichológusok nem kapnak dr. titulust a nevük elé. Maximum akkor, ha tovább tanul PhD-n, ami nem kis dolog, publikálnia kell, meg egy rakás egyéb dolognak kell megfelelnie. Ezek a doktorok oktatnak egyetemeken, mint adjunktusok, docensek, ill egyetemi tanárok(ők már professzorok is). Szerintem te kevered a pszichiáterrel (orvossal).
2012. okt. 20. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Mielőtt pszichológusnak tanulnál egy középiskolát azért végezz el.
2012. okt. 20. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%

Attól, hogy valaki nem pszichiáter, "csak" pszichológus, még lehet doktor, csak utána még phd-znia kell, úgyhogy nem kizárt, hogy a te ismerősöd is így csinálta. Nekem is van ilyen ismerősöm.


Kérdező, menj gimnáziumba, onnan pedig elmész bölcsész szakra, vagy ha addig meggondolod magad, onnan bárhova is felvételizhetsz. Csak ügyesen :) és olvass minél többet, lehetőleg ne az Interneten, hanem valami papír alapút.

2012. okt. 20. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
45%
karra, bocs, nem szakra :)
2012. okt. 20. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
63%

Azzal 100% egyetértek, hogy a legtöbb (tehát van kevés kivétel!) pszichológusnak tanuló egyik célja az öngyógyítás. Nekem is van több pszichológus az ismeretségi körömben. Először felnéztem rájuk, milyen okosak, mennyire tudnak bánni az emberekkel, stb. Aztán kiderült, hogy némelyik az orromnál vezetett - kihasználva azt az átlagosnál nagyobb ismeretet, hogy hogyan manipuláljanak úgy, hogy azt az alany ne vegye észre. Csak közben nekem másik, külső szemlélő felnyitotta a szemem.


Másik ismerősöm (pszichológus) meg befordult, de úgy, hogy én embert még olyannak nem láttam soha. Tehát végül magának lett volna szüksége legalább pszichológusra. De ilyenkor semmit nem ér az, hogy ő maga pszichológus, hiszen beteg... Ez egy paradoxon.


Ezek után, számomra a pszichológusok is sima, földi halandó emberek... :)

2012. okt. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológusok, azaz a lélektannal foglalkozók NEM gyógyítanak. Az a pszichiáter. Látom, az első nulláig le lett húzva. Értem én, de aki ennyire nem tud írni, az milyen iskolában akar továbbtanulni? Egyetemre, főiskolára nem sok esélye van.
2012. okt. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!