Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova mehetek tovább tanulni?

Hova mehetek tovább tanulni?

Figyelt kérdés

11.-es vagyok,nemzetiségi iskolába járok.Fakultációnak matekot és informatikát vettem fel.Infóból idén fogok középszintű érettségit tenni, matekból pedig jövőre.Idén még fogok népismeretből érettségizni.

Gondolkodtam,hogy tovább tanulok mérnöknek,Ti mit ajánlotok ezekkel a tantárgyakkal hova lehet menni?Illetve szeretnék még 1 tárgyból érettségizni pl.Etika vagy ti mit ajánlanátok?Jövőre lehet megpróbálkozok még egy angol középfokú nyelvvizsgával.



2012. okt. 24. 17:09
 1/3 anonim válasza:
A felvételi időszak előtt nem sokkal szokott megjelenni a felvételi tájékoztató könyv vagy a [link] címen tudod megnézni az egyetemet, és olyan szakra vagy egyetemre jelentkezz ami érdekel. Nagyon nagy a választék és ha esetleg meggondolnád magad év végén még tudsz faktot váltani. Érettségizni abból érettségizz amit az egyetem kér. Ha több nem gond ha kevesebb az nem szerencsés. Egy emelted legyen, a ha nincs nyelvvizsgád csináld meg a pontok és a diploma miatt. Az igaz ha van két emelted akkor a nyelvvizsga után nem kapsz pontot, de nélküle meg diplomát. a felvi-n van pontszámító kalkulátor is az is a segítségedre lehet. Esetleg ki tudsz menni külföldre is továbbtanulni, annak a rendszerét nem ismerem, hogy hogyan, mivel Magyarországon szeretnék tanulni. (Szintén 11-es vagyok, tisztában vagyok a rendszerrel.)
2012. okt. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
mérnökinformatikus szak szerintem neked való.
2012. nov. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Matek-néprajz tanárira.
febr. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!