Milyen a turisztika szak?

Figyelt kérdés
Marmint arra vagyok kivancsi, miutan elvegzem ezt a szakot, mi lehet? Milyen munkat talalok magamnak ezzel a szakkal? Azt tudom h lehetek idegenvezeto, vagy szalloda recepcios, de mas mi?
2009. aug. 10. 00:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Hivatalosan turizmus- vendéglátásnak hívják. Bővebb info a felvi.hu-n. [link]

Egyébként ha idegenvezető akarsz lenni, ahhoz elég egy OKJ-s képzést is elvégezned. Ugyanez igaz a recepciósra is (igaz, sokan diplomával is odakerülnek, sajnos...).

2009. aug. 11. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
koszonom, nagyon szepen.En mar nezegettem ezt az oldalt, csak a Debreceni Egyetemen nem talaltam ezt a szakot.Nem tudnal segiteni?
2009. aug. 11. 10:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

De van, a Debreceni Egyetemen is: [link] De főiskola, egyetem választásnál nem mindig a lakóhelyedtől való távolságot érdemes figyelembe venni. Turizmus- vendéglátásból a BGF magasan a legjobb. Utána...hát, az idei pontszámok alapján a KJF, bár én a NYME-t ajánlanám (nekem az szimpatikusabb volt). Itt vannak a képzést indító intézmények: [link]

2009. aug. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
koszonom szepen utolso hozzaszolo!
2009. aug. 15. 23:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Ugyanaz voltam, mint az első, de nagyon szívesen! :)
2009. aug. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!