Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kérdések érettségivel/felvétel...

Kérdések érettségivel/felvételivel kapcsolatban. Pl. Miért mennyi pontot is kapok?

Figyelt kérdés
A Széchényi István Egyetem-en van egy olyan szak, aminek a ponthatárához az van írva, hogy 252. Ez azt jelenti, hogy az érettségivel összesen 252 pontot kell összeszednem? Pl. matek lesz 20%-os, ami 20x2 pont, ha jól tudom, magyar 70, ami 70x2, töri 60 --> 60x2, angol 30 --> 30x2, informatika 50 --> 50x2. Vagyis lesz 460 pontom?
2009. aug. 11. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:

totál rosszul számolsz..nem tudom ezekez a x2-et honnan veszed de hülyeség


ez a jó:


[link]

2009. aug. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ezekez=ezeket
2009. aug. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

linkelek egy másik oldalt,ez előbbi egy konrét sulihoz írja le a dolgokat,ez meg általánosan:így számolj


[link]


előző voltam-

2009. aug. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A felsőoktatással, pontszámítással, ponthatárokkal kapcsolatos kérdések 90%-ára megfelelő válasz az, hogy nézd meg a felvi.hu-n. Erre a kérdésre is. Ha nem érted a pontszámítás leírt menetét, akkor megkeresed az oldalon a pontszámító kalkulátort, abba bepötyögöd az eredményeidet (vag a várható eredményeidet), beállítod, melyik egyetem mely karának melyik szakjára jelentkezel és kidobja, hány pontod lesz. Ez a 460 pont egyébként gyanúsan sok ilyen gyenge érettségi eredményhez... (480 a maximum, ahhoz 100%-os érettségik, illetve nyelvvizsgák kellenek).

Az pedig, hogy 252 pont a ponthatár, valami olyasmit jelent, amire te gondolsz. Aki az éven oda jelentkezett, annak összesen 252 felvételi pontot kellett elérnie ahhoz, hogy felvegyék. Akinek ez megvolt, felvették, akinek nem, annak búcsút intettek.

2009. aug. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem, nem.

Az érettségi pontokat 2 érettségi tárgyból szedheted össze; azt, h melyiket számíttathatod be, a suli és a szak szabja meg. Pl. ha magyar és töri, akkor ha az egyik 87%-os, az 87 pont, ha a másik 78, az 78 pont.

Ennek a kettőnek az összegét meg lehet duplázni: (87+78)*2, VAGY pedig a 87+78-hoz jöhetnek a tanulmányi pontjaid - ezt csak akkor érdemes számolgatni, ha jó tanuló voltál, csak épp a két felvételi tárgyadból nem sikerült annyira fényesre az érettségid.

Így szerezhetsz max. 400 pontot.


Ezekhez aztán jöhetnek a plusz pontok, maximum 80. Emelt szintű érettségiért egyenként 40 (fontos, h csak abból a tárgyból ér, ami a felvételi tárgyad - a példánál maradva magyar és töri. Egy matek emeltért pl. nem kapnál plusz pontot.).

Nyelvvizsgáért 35 (közép) ill. 50 pontot (felső) kaphatsz, de jár még plusz pont hátrányos helyzetért ill. oktv, v sport eredményekért.

Nézz körül a felvi.hu-n, ha vmi nem világos.


Sok sikert!

2009. aug. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Nagyon jó ez a felvi.hu-s kalkulátor. Arról hol találok információt, hogy mely egyetemek mely szakára volt pl. túljelentkezés... hova mennyien jelentkeztek?...
2009. aug. 11. 14:38
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt csak megkérdezni tudod valkitől, nem írják ki hogy túljeletkezés volt,esetleg a googlen tusz utána nézni.De én olyat nem találtam hogy pontszámító kalkulátor, csak olyat hogy pontszámítás. De az meg nem az, olyan hol van? Belépek és merre kell mennem?
2009. aug. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A túljelentkezésről szintén a felvi.hu tud információt adni: a "Statisztikák, rangsorok" menüpontban van olyan, hogy "Ponthatárok, jelentkezők és felvettek száma szakonként" (vagy valami ilyesmi). Ott megtalálod, hányan jelentkeztek az adott szakra, mennyi volt a ponthatár és hány jelentkezőt vettek fel.
2009. aug. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!