Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 14 éves vagyok, ha tetoválónak...

14 éves vagyok, ha tetoválónak szeretnék tanulni akkor most kezdjek el rajzot tanulni hogy felvételinél majd sikerüljön (de most is tudok jól rajzolni) és ennyi az egész és mást nem tudok tenni?

Figyelt kérdés
Szüleim ezt a tervemet nem tudják, csak azt, hogy szeretnék rajzolni és ők sima gimibe szeretnének engem küldeni..mit tegyek?

2012. nov. 1. 17:47
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
rajzolni kell tudnod annyi tuti,de nem árt ha valami világibb szakmád is van és ezt a tekos dolgot csak másodállásnak vagy hobbinak tekinted..
2012. nov. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Rajz tagozatra kell beíratkoznod, utána sokat fog számítani egy szalonnál hogy alkalmaznak-e

Különben először a rajzot nézik a tetkóval foglalkozók, ha látják benned a pluszt, simán alkalmaznak és utána megszerezheted az erre vonatkozó tetoválási képesítést

De rajznak nagyon kell menni, mert furcsa és bonyolult az emberek gondolkodása és neked ebben kell otthon lenned, pl vázlatot kell átalakítani egy egyedire stb

2012. nov. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
azt hiszem talán hobbinak kéne tényleg..de nagyon jó vagyok az egyedies dolgokban és nagyon jól megértem mindig az átvitt dolgokat és soha sem az átlagos dolgok fognak meg és köszönöm a válaszokat:)
2012. nov. 1. 18:04
 4/8 SzilKa ***** válasza:
100%

Hobbiból ne akarj tetoválni, az egy olyan szakma, ahol évekig tanulsz, fejlődsz és gyakorolsz, csak úgy lesz valakiből igazán jó tetováló. Csak úgy mellékesen nem éri meg vele foglalkozni, már csak azért sem, mert az igazán profi felszerelés nem pár tízezer forint, inkább pár százezer...


Eleinte én is más (civil) munka mellett csináltam, aztán rájöttem, hogy a hétvégenkénti tetoválással nem fejlődöm, nem gyakorlok annyit, amennyi ehhez a szakmához kell.


Mellesleg, ha igazán jó valaki, akkor a világon bárhová mehet dolgozni, így a nyelv tanulása is fontos a rajz tanulása mellett, amit minél hamarabb el kell kezdeni. Én már általános iskolásként is rajzszakkörökre jártam, majd rajztagozatos gimnáziumba jártam, illetve porcelánfestő szakmát is végeztem. És ez is éppen hogy elég...

2012. nov. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4 és jól megélsz a tetováló szakmából?:O
2012. nov. 1. 21:09
 6/8 SzilKa ***** válasza:

Itthon forgalomtól függően, kiépült (!) ügyfélkör esetén 150-300 ezret lehet keresni, ha jó tetováló vagy és sokat is dolgozol. Külföldön ennek többszörösét lehet keresni. Ha még nincs valakinek ügyfélköre, akkor örül, ha a havi 60-80-at összeszedi (szalontól, helytől függően) és több hónap, mire kialakul egy ügyfélkör.

S akkor az indulásig kiadtál több százezret a felszerelésedre, illetve a legtöbb stúdió a tetováló-tanonctól is elkér 2-300ezret az okításért. Szóval idő, mire megtérül a befektetett pénz, de ha valaki tehetséges, akkor biztosan megtérül, külföldön előbb is.

2012. nov. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Gimi, és aztán egy ilyen:

[link]

2012. nov. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 SzilKa ***** válasza:

Tattooin, Cosmelec felejtős... Néztétek már a tanárok munkáit? Egy vicc.

Neves tetoválóhoz kell menni tanoncnak, ezek a tanfolyamok csak a pénzlehúzásról szólnak.

2012. nov. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!