Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan működik az átiratkozás...

Hogyan működik az átiratkozás egyik egyetemről egy másikra? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Jelenleg első éves vagyok BME mérnökinfón és ezidáig nem igazán sikerült belerázódnom a suli elvárásaiba.

Legnagyobb problémám az, hogy mivel bejárós vagyok, későn érek haza a suliból ( este 7 minden nap, kivétel péntek)és tanulok 11 ig, aztán másnap megint suli, reggel 6 os vonattal megyek, némely nap 8 assal. Ez még nem is lenne baj, de gimihez képest, ahol jó tanulónak számítottam ( kitünő voltam utolsó 2 évben) itt nem sok mindent értek, sajnos csak közép matek és közép infó érettségivel jelentkeztem...

Tehát hiába tanulok, rengeteg dolog van amit nem értek, és egyenlőre nem tudok olyan tárgyat mondani amiből biztosan meglesz majd a kreditem. Eddig 5 Zh volt, ebből 3 sikerült kb 60-70% os teljesítménnyel. 2 nem, mivel ezelőtt soha nem programoztam még, így itt kellene megtanulnom de annyira gyors a tempó, és sokat kéne gyakorolni otthon is ( amire nincs idő), szval a prog ZH-t elbuktam. Szenvedek szinte mindenből...


Szval az az álláspontom hogy ha nem fog menni az első félév, akkor át szeretnék jelentkezni vagy az Óbudai Mérnökinfóra vagy BGF Gazdaságinfóra.

Államilag támogatotton vagyok jelenleg és ott is szeretnék maradni, 410 felett volt a pontom, mik az átiratkozási feltételek az én esetemben? Újra kéne felvételizni? Idén aki érettségizik annak kell már valamiből emelet meg egy term. tud. tárgyból érettségi pl fizika.

Na nekem se fizika se emeletem nincs( kivétel nyelvből) de mivel én tavaly érettségiztem akkor ez engem elvileg nem érintene?

Vagy átiratkozást is meg lehetne oldani valahogy újrafelvételizés nélkül?


Köszönöm a segítséget.



2012. nov. 2. 17:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért elsős egyetemistaként lehetne annyi eszed, hogy besétálj a megcélzott intézmény TO-jára és megkérdezd, hogy átvesznek-e, és ha igen, akkor milyen feltételekkel...
2012. nov. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Még csak vázolom a lehetőségeimet... nem feltétlen akarok átmenni máshova. De jó lenne kb-ra tudni hogy mivel számolhatok majd félév után vagy év végén...

Azért ennyi eszed neked is lehetett volna... :)

2012. nov. 2. 17:34
 3/5 anonim ***** válasza:

De ez tök egyetem függő. Teljesen az adott sulin múlik, hogy átvesznek-e és milyen feltétellel.

Szóval ha annyira érdekel a dolog, akkor is a TO-n kell érdeklődni, és nem itt.

2012. nov. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nyilván. ebben igazad van. csak gondoltam itt is rákérdezek, mert biztos vannak/ voltak olyanok akik hasonló cipőben jártak/járnak. Vagy tudnak írni a témáról.
2012. nov. 2. 17:41
 5/5 anonim ***** válasza:
naponta 5 ember sír itt ilyen kérdéssel... 99% úgyis az lesz belőle, hogy jövőre újra kell felvételizned.
2012. nov. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!