Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia! Segítnétek?

Szandy :) kérdése:

Pszichológia! Segítnétek?

Figyelt kérdés

- milyen főiskolát v egyetemet tudtok/ajánlotok,ahol ezt tanulni lehet?

- hány év a tanulás?

- ajánlott nyelvvizsgát tennem?(ha igen milyen fokút és hányat?)

- milyen tantárgyak vannak?

- ha kijártam az egyetemet milyen továbbképzéseket kell még elvégeznem?

-tényleg vannak évközben önismereti órák és akkor kell menni pszichológushoz,családi tanácsadóhoz,stb.?

- mennyit keres kb egy pszichológus?



Mielőtt bárki leszólna,h "hülye vagyok,hogy itt kérdezem meg és nem nézek utána" előrebocsátom,hogy vlmiért nem akarja a gépem megnyitni a felvi oldalát!!!



2012. nov. 7. 18:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Pszichológiát csak egyetemen lehet tanulni.Egész pontosan Budapesten a Káolin,ELTE-n,Pázmányon,illetve Szegeden,Pécsen,Debrecenben.Az,hogy melyiket tudom ajánlani nagyban függ attól,hogy a kutatás vagy a szakma gyakorlati része érdekel inkább?A fővárosban tanulnál vagy vidéken?


3 éves az alapképzés,majd még 2 év a mesterképzés.


Az alapképzés elvégzéshez kötelező egy középfokú,a mesterképzéshez két középfokú (az egyik angol legyen) nyelvvizsga.A felvételi pluszpontoknál is jól jön a nyelvvizsga,érdemes.


Nagyon sokféle tárgy van, az alapképzésen főként a pszichológia négy nagy ága van előtérben (fejlődéslélektan,általános lélektan,szociálpszichológia,személyiséglélektan),de tanultunk statisztikát,élettant,anatómiát és még rengeteg mindent.Az egyetemek honlapján szokott lenni mintatanterv,ott utána tudsz nézni.


Nem kell továbbképzéseket elvégezned az egyetem után,de ajánlott.Vannak szakképzések és módszerspecifikus képzések,de ez neked még nagyon messze van szóval nem bonyolódnék bele a részletekbe.Ezek mind fizetősek,és változó,hogy hány félévesek.Többnyire önismeret és egy bejelentett munkahely az elvégzésük előfeltétele,de módszerspecifikus képzést el lehet úgy is kezdeni,hogy még az egyetemre jársz.


Nálunk a Károlin vannak szakmai önismereti tárgyak,más egyetemekről nem tudok nyilatkozni.Az önismeretet egyébként egyénileg kell intézni,ez lehet egyéni vagy csoportos és mindig fizetős.Van egy meghatározott óraszám amennyi önismeretet el kell végezned,de ez nem kell a diplomához,csak az azután következő képzésekhez,pl. szakképzés.Az alapképzés alatt nem érdemes még ezzel foglalkozni,elkezdeni,egyrészt mert kell hozzá egy bizonyos szintű már meglévő önismeret,másrészt még bőven ráér később is.


A kereset attól si függ,hogy milyen területen dolgozol,milyen szakképzést vagy módszert végeztél,stb.A kezdő fizetés általában elég alacsony.


végzős pszichológus hallgató

2012. nov. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm részletes válaszod :)


Még egy pár kérdés:

-mit jelent az,h a kezdőfizu elég alacsony?(opersze nem amiatt akarom ezt tanulni,csak érdekel)

-ameddig eljutottál a végzős évekig,mennyi kiadásod volt kb?

-az ugye plusszpont,ha 2 középfokú nyelvvizsgám van(mennyi)?

-és ugye az is plusszpont,ha mind2 érettségitárgyam emelt szintű(mennyi)?


Remélem,ha felmerülnek még kérdések,akkor segítesz/segítetek :)

2012. nov. 9. 21:58
 3/3 anonim ***** válasza:

A mostani felvételi rendszer egész más mint mikor még én jelentkeztem,más a pluszpontok rendszere szóval ebben nem tudok neked segíteni sajnos.

Itt írnak erről pár infót,de ha beütöd a google-ba biztos kidob a felvi.hu-n kívül is oldalakat,amik a felvételi rendszerről írnak.

[link]

2012. nov. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!