Ha kismama vagyok, akkor milyen előnyt élvezek oktatás terén? Minden érdekelne, diploma vagy szakképzés! Vagy nem részesülök semmiben?

Figyelt kérdés
2008. máj. 23. 18:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha GYES-en vagy GYED-en vagy, akkor 50 plusz pontot kapsz a felvételinél, ezen kívül főiskolán, egyetemen amíg tanulsz, jár neked a szociális támogatás (a normatíva húsz százaléka) havonta, mivel családfenntartó vagy. Az, hogy államilag támogatott, vagy költségtérítéses, azt nem igazán tudom, szerintem ez már nem különbség, szóval ebben nem élvezel előnyt.
2008. máj. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Eddig dolgoztam érettségi után idáig!(muszály volt sajnos anyagi okok miatt)Most pedig babám lesz,és szeretnék tanulni ha majd megszületik,mert eddig nem volt rá lehetőségem a munka miatt!
2008. máj. 23. 18:56
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős a helyzet én is ezt csinálom. Illetve nekem sajnos még visszavan az érettségi (pontosabban már csak a szóbeli szerencsére), mert én annak idején nem fejeztem be, aztán amikor terhes lettem, észbekaptam, hogy ja, mégiscsak kéne. Ha felvesznek, akkor jövőre megyek egyetemre :) Szóval próbáltam utánanézni a dolgoknak és ezekre jutottam. Több mint a semmi. (Bár van, aki ezt is sajnálja tőlünk, ld. lentebbi kérdés)

Sok sikert, eredményes tanulást!

2008. máj. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!