Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit kell tanuljon egy környeze...

Mit kell tanuljon egy környezetmérnöknek?

Figyelt kérdés
Melyek azok a tantárgyak, melyek szükségesek hozzá? MI A DOLGA EGY KÖRNYEZETMÉRNÖKNEK?

2012. nov. 13. 08:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem érdemes környezetmérnöknek menni, Magyarországon szinte egyáltalán nem keresik őket. Egyébként kémia, matematika, fizika, biológia, de ha az érdekel mi a felvételi, nézd meg felvi.hu-n.
2012. nov. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Na és tulajdonképpen mi a dolga egy környezetmérnöknek?
2012. nov. 13. 13:10
 3/8 anonim ***** válasza:

Szennyvíz tisztító tervezése, működtetése, hulladék lerakók vagy feldolgozók tervezése üzemeltetése, talajvédelemnél megelőzés és kármentesítés megtervezése, zajvédelem, levegőtisztaság védelem, pl üzemeknél füstgáz káros összetevőinek határértéken belül tartása (füstgáz tisztítás) erre milyen berendezést kell alkalmazni, azt méretezni, betervezni. Vízminőség védelem, vizek terhelhetőségének vizsgálata, kármentesítés stb.


Szóval elég sok minden. Alapozó tárgyak közül matek, kémia húzós, illetve fizika kell még nagyon (áramlástan), aztán az igazi finomságok a szakmai tárgyaknál jelentkeznek.


Rengeteg van belőlünk, jobb ha nem erre a szakra mész. Fél éve keresek munkát és nem hogy a szakmámban, de sehol sincs nagyon állás.

2012. nov. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha 3.5, vagy mesterrel együtt 5.5 évet akarsz tanulni azért, hogy ESETLEGESEN munkát kapj egy irodában egy iratmegsemmisítő mellett, vagy egy boltban, vagy egy pékségben... De lehet, hogy az árufeltöltő vagy az utcaseprő jobb, ha a fizikai munkát pártolod. Ezek nem állómunkák és hosszan ülnöd se kell, mert mozoghatsz. Ja, az utcaseprő még szakmába is vág. :D

Ez a dolga, már ha kap munkát...


Egyébként én is erre a szakra jöttem, és már tervezem az újrafelvételit meg valószínűleg matematikából emelt szintű érettségit teszek. Azzal nem vagyok tisztában, hogy vissza kell-e fizetnem 220.000-at az államnak, de ha kell, akkor a továbbtanulásomra eltett hagyatékból meglesz. :'(


Az első féléves tantárgyak: biológia, geológia, közgazdaságtan, matematika, kémia, fizika, műszaki rajz stb., legalább is nálunk. Mindent elölről kezdünk, tanárja válogatja, milyen ütemben, és mekkora probléma, ha nincs a tárgyból előismereted. Nekem pl. fizikából nincs, átmentem a fizika 0. zh-n (szintfelmérő), lusta vagyok bejárni fizika 0-ra, így a fizika 1 kicsit nehézkes.

Nálunk a közgazdaságtan húzós, az sokaknak csak nehezen van meg, és ha megbuksz, nagy valószínűséggel csúsztál, mert alapból 5 félévig van közgáz, plusz rengeteg a ráépülő.


Egyébként tényleg NE válaszd ezt a szakot, ha lehetne, könyörögnék. Vagy eskü transzparensekkel járkálnék az utcán.

Nálunk a tanáraink zöme se hisz abban, hogy szakmában el tudunk helyezkedni. Nem mondják, de ha a téma közelébe is érünk, már bizonytalanok plusz nagyon mondják, hogy nyüzsögjünk. A harmadévesek nem találnak gyakorlati helyet se!!!

Hatalmas a túlképzés!! 11 helyen folyik ez a képzés!! El lehet képzelni!! Még sok már büfészakot se oktatnak ennyi helyen!!!!


Ha ide mész, még diploma előtt rá fogsz jönni, hogy mekkora bolondságot követtél el. Elég nagy fájdalom tud lenni, főleg, ha érdekel a téma és/vagy sokat tanultál!!


Ne akarj olyan munkát, amit akár végzettség nélkül is tudnál csinálni!!


Ha pozitív irányú elmozdulás lenne a közeljövőben, akkor is... többezer környezetmérnök van, akik munkát akarnak... Amúgy szerintem kb. 0.5% tud szakmában elhelyezkedni, és az emberségesen fizető, jó munkák aránya ennél kevesebb lehet.

2012. nov. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a vegyész- vagy biomérnökit ha efféle beállítottságaid vannak. De kb. bármilyen mérnöki diplomával esélyes találni fizetőképes munkát, ezt kivéve.
2012. nov. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én mondjuk büszke vagyok, hogy környezetmérnök vagyok, mert nagyon sokat dolgoztam a diplomámért. Az mellékes, hogy elhelyezkedni nem nagyon lehet vele, pedig nagyon érdekes és sokrétű szakma. Külföldi elhelyezkedéssel meg az a baj, hogy amit itt tanítanak vagy 5-10 évvel le van maradva az új technológiáktól.
2012. nov. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Na és a vegyész- és biomérnöknek mi a dolga?
2012. nov. 14. 09:14
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát én már nem tudok büszke lenni arra, hogy környezetmérnök hallgató vagyok... Ha ezen a szakon maradok, akkor annyi a maradék optimizmus, hogy RÖHÖGÖK a leendő munkalehetőségeimen: KFC, Mc'Donalds, egy cég irodájában 8 általánossal végezhető munka stb. :D :D


Bio- és vegyészmérnökként is lehet környezetvédelemben dolgozni.

Biomérnöki szaknak Szegeden ill. a BME-n van is környezetvédelem szakiránya. Educatio-n nekem a BME-s professzor úr, akivel beszélgettem, azt javasolta.

A biomérnök is végeredményben vegyészmérnök, azt szokták mondani, első két évben ugyanazt tanulják. Ezt nem én találtam ki, nem egy helyen olvastam.

Tudnak még ezer helyen dolgozni, ezerfelé szakosodni, illetve egyenes út vezet nekik a doktori iskolába, nem úgy, mint nekünk.

2012. nov. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!