Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek mechatronika és...

Tothrichard1 kérdése:

Szerintetek mechatronika és gépészmérnöki szak melyik egyetemen a legjobb a bme után?

Figyelt kérdés
tapasztaltabb egyetemisták válaszát várnám akik valamelyik egyetemen valamelyik szakon tanulnak. De érdekelne a munkaadók vélemény is, hogy melyik egyetemekről érkeztek a legjobb mérnökök. Továbbá érdekelne konkrétan Pannon egyetem és a Miskolci egyetem hallgatóinak véleménye az egyetemükről és arról a szakról amelyen épp tanulnak. Köszönöm

2012. nov. 16. 09:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a gépészmérnöki a BME utána a Szent István Egyetemen és az ME-n a legjobb. És nincs ilyen, hogy melyikről érkeznek jobb hallgatók. Egy BME-s aki épp csak átbukdácsol attól még nem lesz jobb mint egy SZIE-s aki végig szin jeles volt, és ért is hozzá/jó benne. Amúgy gépészképzésben a top 3: BME, SZIE, ME
2012. nov. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a SZIE jön a BME után.
2012. nov. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos, hogy mit értesz, hogy a legjobb. Munkaadók véleménye, hol akarsz elhelyezkedni, felszereltség, oktatási minőség stb...
2012. nov. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mit értesz az alatt, hogy legjobb*
2012. nov. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Vagyis pontosabban kifejezve. Ha arra vagy kíváncsi, hogy hogyan akarsz érvényesülni mérnökként az rengeteg paramétertől függ és azok ismeretében lehet azt mondani, hogy hova érdemesebb menni tanulni.
2012. nov. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
a legjobb szó alatt: felszereltséget, oktatási minőségét, a végzett mérnökök szaktudására gondoltam. Esetleg lenne valakinek véleménye a pannonról vagy a miskolciról?
2012. nov. 21. 19:02
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, a SZIE gépészkarának most volt egy 1 milliárdos beruházása szóval ott nem kell aggódni a felszereltség miatt :P

Amúgy feltettem egy hasonló kérdést és itt van néhány válasz


"A bme-szie tanterv nagyrészt megegyezik, bár a szien több gyakorat van.

Egyébként ezek már évtizedes együttműködések, a 3 dékán évente tart találkozót, legalábbis a miskolci kar hök honlapja szerint, volt ott erről egy hír.

Annak a sulinak vannak/voltak nagy koponyái. Kevesen tudják, de egy volt tanára a karnak (akkor még Pesten volt) 56-ban diszidált, és ő is részt vett az Apollo program holdautójának megtervezésében, a főtervező is magyar volt. Meg egyéb szabadalmak is származnak ottani profoktól, olyanoktól is akik máig aktívak. Na de ez csak érdekesség volt:)

Akinek szimpatikus menjen oda, nem lesz hátránya. Közel van Pesthez, ugyanakkor nyugodt, csendes helyen van."



"Szia!Nos,én BME-re járok gépészmérnökre,SZIE-n pedig mechatronikai mérnökre(nem egyszerre persze,az egyik mindig passzívon van). Természetesen a híre a BME-nek a jobb,és a cégek,amikor embereket keresnek,nem nagyon ássák bele magukat az egyetemek történetébe,oktatásába.Annyit tudnak hogy BME>összes többi egyetem,és ha ugyanolyan kompetenciákkal rendelkező SZIE-s illetve BME-s emberek közt választhatnak,nagy valószínűséggel utóbbit fogják .Viszont ez csak elfogultság,berögzültség,nem a SZIE-t minősíti igazán.De ettől függetlenül ahogy korábban is írták,a ME-vel és a SZIE-vel EGYÜTT ranglistavezetők,tehát egyáltalán nem rosszabb a képzés itt,Gödöllőn se.Sőt!Például a mechanika tárgyak Gödöllőn jóval nehezebbek,itt tanít pl. Csizmadia Béla is,akit országosan elismernek,folyamatosan kitüntetik,és ő írja azokat a jegyzeteket,amikből a BME-n is tanítanak.Arról nem is beszélve,hogy a légkör Gödöllőn ezerszer jobb,az embernek sokkal több kedve van itt tanulni,mint BME-n.Tősgyökeres pestiként sokkal jobban szeretek SZIE-re járni,mert a tanárok,diákok,felsőbb évesek,mindenki sokkal de sokkal segítőkészebb,kedvesebb.És lehet ám Gödöllőről is feljárni Pestre szórakozni,stb,nincs messze,fél óra vonattal!

Tehát én összességében Gödöllőt ajánlom,itt kevesebb agybajod lesz(de színvonalas,elismert diplomát kapsz)!"

2012. nov. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
A pannon egyetem mechatronikája mennyire elismert? Ahogy néztem a dolgaikat, sokkal jobbnak tűnik a PE-mecha mint az OE-mecha, több a szak, és most ruházott be oda a FESTO is...
2012. dec. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
38%
A PE a BME előtt van, nem utána ez biztos.
2013. jan. 23. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
47%

Szombaton lesz nyílt nap, gyertek el, minden kérdésre választ kaphattok. [link]

[link]

2013. febr. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!