Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemet, fősulit...

Milyen egyetemet, fősulit ajánlotok?

Figyelt kérdés
17 vagyok és bár még van egy évem, egyre inkább a jövőn gondolkodom és nagyon aggaszt. Gimnazista vagyok és fogalmam sincs mi legyen. Az átlagom erősen 4es mert vagy 5ös vagyok valamiből vagy 3as. Matek, fizika, kémia és angol ellenség. A többi mind jól megy. Nagyon németes vagyok és történelemből is nagyon jó vagyok. Tavasszal földrajzból érettségizek. Amit szeretek és érdekel azt nagyon könnyen megtanulom, ami viszont nem érdekel azzal nem is foglalkozom. Ilyen jogi, politologiai irányban gondolkodom. Történelemből szívesen tanulnék tovább mert imádom,de igazából nem tudom milyen szakok és lehetőságek vannak. Az hogy matekból sík hülye vagyok, nagy hátrány? :D Abban reménykedem érettségin a 3-as összejön valahogy. Mindenképp fővárosba szeretnék menni. Bécs vagy Budapest, a kettő között gondolkodom és hogy milyen suli és milyen szak.

2012. nov. 17. 21:04
 1/7 anonim válasza:
33%

Bölcsészszakot semmiképp se! Hidd el, tapasztalatból mondom.


Gazdasági szakok talán ami megéri.

Meg a természettudományi szakokkal is talán lehet érvényesülni.

2012. nov. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha teheted, akkor sztem mindenképpen Bécs!


Ha a matekból rossz vagy, szerintem a jog lenne a legjobb választás (magyar+töri), esetleg a közigazgatás érdekel (nemzetközi igazgatás, német+töri)?

2012. nov. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%
kőműves. ebből kb az jön ki. de ha tesiből is szar vagy, akkor még az se.
2012. nov. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem kell lenézni a bölcsészeket, a közhiedelemmel ellentétben egy jó szakkal (nem ilyen noname főiskolás filmművészettel) el lehet helyezkedni, pláne ha valaki jól tanul.

Én történelem szakon vagyok a Pázmányon. Ajánlom neked is, esetleg úgy, hogy töri-német szakos tanár párosítással. Elég kevesen jönnek tanárnak, később hiány lesz a szakmában, szerintem el lehet vele helyezkedni majd később.

Ha nincs kedved tanítani, akkor vagy sima töri, de azzal nehezebb elhelyezkedni, vagy jog. Vagy politológia főszak, töri minor párosítással is jó lehet. A politológia sem rossz, mert több elemző-kutató központ keresi a diplomásokat, bár jónak kell lenni itt is, mert elég népszerű szak.

Ha a matek nem megy, semmi gond, csak legyen meg az érettségi! :))

2012. nov. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Amit szeretek és érdekel azt nagyon könnyen megtanulom, ami viszont nem érdekel azzal nem is foglalkozom."


jogon el fogsz vérezni, ha nem vagy képes seggelni, mert oda az is kell, nemcsak logikailg látni az öszefüggéseket.

2012. nov. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

matek ellenség- tehát a pénzügy, közgazdasági kiesett...

fizika ellenség- mérnöki is kiesett

kémia ellenség- orvosi is :D

történelem és földrajzzal kapcsolatos: tanár, idegenvezető (bár oda sztem kell angol is) muzeológus, kutató, régész, történész, néprajzkutató, egyiptológus...

és mindenféle kép Bécs... Universität Wien.. gondolom valamelyik szak itt meg is található...

2012. nov. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Nicholasz válasza:
0%
En szihologus lennek egy orat baszel egy hulyevel es dol egy csomo penz es meny inkabb becsbe
2012. dec. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!