Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Matekból nem vagyok valami...

Matekból nem vagyok valami jó, politika érdekel. Hol tanuljak tovább? Többi lent.

Figyelt kérdés
Gimnáziumba járok és matekból 3-as vagyok és nem is szeretem annyira. Többiből 4-es vagyok. Érdekel a politika, kommunikáció, stb., de emelt szinten nem szeretnék semmiből érettségizni, mert nem érzem úgy hogy menne... :/ Mit csináljak? Hol tanuljak tovább? (egyetem vagy főiskola)
2012. nov. 18. 17:59
 1/9 A kérdező kommentje:
Persze bármi érdekel, még nem döntöttem el semmit konkrétan csak annyi, hogy a matek nem az erősségem :)
2012. nov. 18. 18:10
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Ha nem szereted a matekot, de a politikát igen, akkor érdemes politológiára menni, vagy nemzetközi tanulmányokra. Mondjuk az NT szakkal elég nehéz elhelyezkedni, érdemesebb talán politológiát választani. Nyilván a Corvinuson és az ELTÉ-n a legjobb, de bizonyára máshol is jó képzést kapnál. Attól függ, hogy sikerül az érettségi, de ha 4-es vagy, akkor bele kell húzni. Az se mindegy, hogy önköltséges szakot is bejelölsz, vagy csak államit. Viszont szerinttem a komm. és médiatudományt hanyagold.
2012. nov. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ht a költségtérítéses annyira nem gond, megoldható... És akkor a politológia szakon a matek nem kell olyan szinten?
2012. nov. 18. 19:09
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem kell. Én azért nem ezt választottam tavaly, mert én szeretem a matekot, de igazából nem tanítják. Egyetemtől függ, de általában 1 közgazdasági óra van, az is nagyon alap, tehát azt túl lehet élni. Meg ez nem olyan szak, ahova a matekzsenik járnak. Egyébként nézd meg a különböző egyetemek tanterveit, és meglátod a tantárgyakat.
2012. nov. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
OK. Köszönöm, sokat segített. A turizmus-vendéglátás szakról mi a véleményed/véleményetek? Oda a matek már eléggé kell?
2012. nov. 18. 19:25
 6/9 anonim ***** válasza:
Szívesen. Figyelj, igaz oda több matek kell, de én nem tartom sokra. (és sokan mások sem). Az ott végzettek közgazdászok lesznek, de mi igazi közgazdász hallgatók "felszolgáló" diplomának csúfoljuk. A politológia presztízse, neve is jobb, meg szerintem jobban is érdekelne téged. Én nem ajánlom, de nyilván a te döntésed, a lényeg, hogy azt tanuld ami érdekel.
2012. nov. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hát még addig van idő, ki kell találjam... :) Köszi tényleg sokat segítettél! :)
2012. nov. 18. 19:34
 8/9 anonim ***** válasza:
És jogra? Nem érdemesebb jogra menni politológia helyett?
2012. nov. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, oda elég nagy a ponthatár, nem?
2012. nov. 21. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!