Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen végzettség szükséges...

Milyen végzettség szükséges ahhoz, hogy valaki történész lehessen? Ezzel csak Budapesten tudnék elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
2012. nov. 20. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Te hogyan képzeled el, hogy valaki történésszé válik? Milyen szerinted egy történész munkája?
2012. nov. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én úgy gondolom (vagy eddig legalább is úgy hittem): a történész munkája irodai munka. A nemzeti és az egyetemes történetet vizsgálja különböző források alapján. Arról azután könyvet ír vagy előadásokat tart, egyszóval publikálja.


Valójában még csak 14 éves vagyok, és pályaválasztás előtt állok. Csak az a házi feladatom, hogy írjak le mindent arról a szakmáról, amiben el tudnám képzelni magam most, jelenpillanatban. Már régen is történész szerettem volna lenni, és ha minden igaz ez már nem változik.

2012. nov. 20. 17:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Na, akkor elmondom, nem ilyen a történész mukája. Alapból nem lehet irodai munka, hiszen nem fognak forrásokat irodába vinni neked, hogy tanulmányozhasd őket.


Valóban kutatómunkával jár, de azt valahogy ki kell érdemelni. A kutatómunak nem olyan, hogy felvesznek egy kutatóirodaába, ahol aztán reggel nyolctól délután négyig kutatsz.


Mivel bölcsészettudományi területről van szó, ezért a kutatás mellett az emebr tanításból tudja főle fenntartani magát. A legtöbb történész a doktorit elvégezve elmegy egy egyetemre tanítani. A tanítás mellett nem csak lehetősége van, de kötelessége kutatómunkát végezni. Hogy ez hogyan, arra több leehtőség adott: levéltárak például, de a szerencsésebbek elnyerhetnek olyan ösztöndíjakat, melyekkel akár külföldre is elmehetnek ásatásokra. (lásd pl. a szíriai ásatások, melyeken ELTE-s és PPKE-s tanárok és hallgatók is résztvettek). Aztán jó eséllyel elő is adhatja konferencián, amit szeretne. De ezért már aligha kap pénzt.

2012. nov. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. nov. 20. 17:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Szóval a fő kérdésre válaszolva: történelem szakot kell végezni, majd történettudományból doktorálni.
2012. nov. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!