Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Levelező tagozaton is jár...

Levelező tagozaton is jár rendesen diák és és családi pótlék/árvasági?

Figyelt kérdés
Okj képzésre járok, de szeretnék átmenni levelezőre, hogy tudjak munkát vállalni. Egyik oldalon olvastam, hogy ugyanúgy jár a diák és a támogatások. Ez igaz????
2012. nov. 20. 21:16
 1/8 anonim ***** válasza:
hogy járna már családi :O
2012. nov. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nem, az csak borítékos diák lesz, nem naposos. Azaz rendes diákigazolványnak nem tudod már elsütni pld. strandon.
2012. nov. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem, mert akkor mindenki ezt csinálná. Mellékesen a legtöbb helyen dolgozni is csak nappali tanulmányok mellett lehet.
2012. nov. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
levelező mellett lehet h a munka sem megy.....és persze nem kapsz semmit..
2012. nov. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én is így tudtam. Egyik suli honlapján láttam, aztán kicsit bezavart a dolog.



LEVELEZŐ TAGOZAT


KORHATÁR: NINCS

KEDVEZMÉNYEK: családi pótlék, diákigazolvány, a felsőfokú képzéseknél 40 év alatt kedvezményes állami diákhitel, amelynek összege jelenleg 200 ezer Ft / félév.


Levelező tagozaton valamennyi diák hozzájárulást fizet, amelynek összege : 9 ezer Ft / hó ( 45 ezer Ft / félév)


TANÍTÁSI NAPOK: Budapesten, Székesfehérvárott és Pécsett is működik levelező tagozat.

Félévente összesen hat alkalommal szombati napokon, 9.00-16.00. A szombati tanítási napokról a diákok a tanév elején értesítést kapnak. A tanítási napok meghatározásánál figyelembe vesszük az ünnepnapokat. A hat tanítási napon felül két szombati nappal kell számolni, amikor a féléves kollokviumok zajlanak.

2012. nov. 20. 23:14
 6/8 anonim ***** válasza:
Az érdekes. Miért járna diák levelezőre például? Kamuznak szerintem, vagy csak hülyék.
2012. nov. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jár diákigazolvány, de mint már korábban leírták, nem napos, hanem leveles, azaz levelező diákigazolvány. Ezzel lakhely és iskola között lehet 50%-os kedvezménnyel buszozni a helyközi és távolsági járatokon (busz, vonat). Az, hogy a strandra adnak-e diákjegyet, az a strand döntése, de valószínűleg nem, mert csak nappalisoknak adnak, más kérdés, hogy feltűnik-e a jegyárusnak, hogy levelező a diákigazolvány. Kalauznak, buszsofőrnek, ellenőrnek fel fog tűnni!
2012. nov. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezt a mondatomat elírtam:


"Ezzel lakhely és iskola között lehet 50%-os kedvezménnyel buszozni a helyközi és távolsági járatokon (busz, vonat)."


Szóval 50% kedvezménnyel lehet utazni lakhely és iskola között, távolsági, helyközi busszal vagy vonattal.

2012. nov. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!