Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges e érettségizni...

Lehetséges e érettségizni úgy, hogy nem jár valaki iskolába a nyolcadik után, és csak az érettségi tantárgyakból -iskolába járás nélkül- felkészül önállóan, és osztályozót tesz?

Figyelt kérdés
(De hol tehet? ) tesz osztályozó vizsgát, (mondjuk: magyar, történelem, matematika, földrajz, idegen nyelv) majd érettségizik valahol (De hol? )? Ha igen, mi az útja módja? (Mert ilyen jellegű távoktatást itthon nem találtam eddig, és megoldanám enélkül, fentiek szerint, ha lehetséges. )

2012. dec. 8. 17:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem lehetséges, és semmi értelme nincs a felvetésnek. Tessék végigcsinálni mindent.
2012. dec. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szerintem kizárt. minimális óraszámnak meg kell lenni.


olyat tudok ajánlani, ahol első három évben csak 2 hetente 1x kell bemenni konzultációra, negyedik évben pedig heti egyszer.

2012. dec. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Jellemző: távoktatás nincsen (fogyjon az ezer féle, szinte azonos -elavult- tartalmú könyv a szerzők örömére...

Pár év, és egy kis csippel megoldható lesz a felnőtt oktatásban is sok fölösleges anyagrészre elbaltázandó idő.

Inkább végezném így, de...nincs ennyi fölösleges időm, mert néhány tantárgy java része a gyakorlatban értéktelen, míg a gyakorlati oldal hiányzik a tananyagból... Ötven fölött már drágább az elfecsérelt idő...

Mindenkinek köszönöm a választ!

2012. dec. 9. 08:28
 4/7 anonim ***** válasza:
ha így is lehetne, akkor mégis ki a fene járna szerinted 4 évig középsuliba?
2012. dec. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én így jártam a sulit, ahogy fentebb írtam, nincsenek tankönyveim, mindent a netről szedek, és úgy tanulom, ahogy akarom. a konzultációk csak tájékoztató jellegűek.


másik opció: ez már esti, heti 3 alkalom, és 2 év alatt végzik el a 4 évet. dgyg.hu

2012. dec. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nyilván, fiatalon lógásnak is jó a pár év...

Idősebb korban, család mellett már más...

A sok fölösleges, elavult, használhatatlan anyagra gondoltam: fölösleges bebifláztatni...

Negyven évvel ebben is hátrányban kullogunk: nem életszagú a gimis anyag, főképp azoknak, akik nem akarnak tovább tanulni.

Megoldom, úgy tűnik.

Mert szerencsére itt is léteznek kiskapuk. Ezúttal jó irányúak.

2012. dec. 9. 20:16
 7/7 anonim ***** válasza:
engem nem kell kioktani, hogy család meg munka mellett milyen érettségizni, ugyanis én is így tettem. osztálytársaim zöme detto. valamit valamiért.
2012. dec. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!