Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Skacok, csak őszinte válaszoka...

Skacok, csak őszinte válaszokat várok! De legyetek szívesek tényleg őszintén válaszolni! Ha meg lenne az érettségitek, (ha meg van akkor meg úgy is mindegy) mennétek rendőrsuliba?

Figyelt kérdés
Annyian vannak akik,lebeszélnek,annyian vannak akik biztatnak,annyian vannak akik állandóan csak azt mondják hogy hát ezt nekem kell éreznem stb.... hogy nem tudom eldönteni hogy menjek e... egyszerűen döntésképtelen vagyok...ezen filózok már 2 hónapja, vonz is a rendészet,de félek is... Kérlek válaszoljatok a fenti krdésemre nagyon angyon őszintén.Mert bírálni,azt tudják a rendőröket (persze jogosan is mert vannak szemetek) ,de valaki írhatna már valami értelmeset is, és gondoltam a kérdésem felteszem ilyen formában.Valami azt súgja hogy többen vannak az olyan bírálók akiknek nincs érettségije...Tényleg ne hazudjatok...tudom hogy megtehetitek mert úgysem tudom kivédeni,de csak most legyetek egy picit őszinték.Ha volna érettségitek mennétek a rendőrsuliba?Mi benne a rossz?...Sok haverom ottvan,és biztatnak hogy menjek,nem fogom megbánni...de már annyian lebeszéltek róla,hogy asszem feladom...többen utálják őket,meg elvesztem a barátaimat így meg mit tudom én...
2012. dec. 9. 01:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha vonz a pálya, menj! Kissé veszélyes, nem is fogsz jól keresni, de viszonylag biztos megélhetés.
2012. dec. 9. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Őszinte, tényleg őszinte válaszom: rendőrnek minden hülyét felvesznek. Nem feltételezem rólad ezt, de ez a véleményem. Ahogy írtad is, tényleg vannak birka, szemét zsaruk (szerintem a többség) és vannak rohadt jó fejek is (sajnos ez a kevesebb). Ők azok, akik valóban szívvel-lélekkel végzik a munkájukat, és a céljuk a bűnözök felkutatása és sittre juttatása, nem a szegény autósok szívatása (persze van aki megérdemli). Ha mégis vonz a pálya, akkor az előbbi kategóriába tartozz kérlek, ne hagyd, hogy a rossz kollégák elrontsanak. Félre értés nem essen, nekem is vannak/voltak rendőr rokonaim és tisztelem amit véghezvittek, de sajnos mindig vannak kivételek.

Igen, van érettségim.....és felsőoktatásban vagyok

21/F

2012. dec. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A Rendőrtiszti Főiskolára gondolsz (12.ker)? Ha azt elvégzed, egyből tiszt leszel, vagyis hadnagyként, vagy főhadnagyként kezded a karriered. Valljuk be sokkal jobb, mint egy közterületi rendőr, aki házhoz, megy vagy tüntetést oszlat fel. Szóval ha a Rendőrtisztit érted a rendőrsuli alatt, akkor oké. De ha ilyen közterületi akarsz lenni, akkor vigyázz, oda mindenféle ilyen-olyan embert felvesznek, mivel csak állampolgárság, érettségi, 2000 méteres futás és erkölcsi feddhetetlenség kell, semmi egyéb.
2012. dec. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én nem ezt kérdeztem,de köszi a válaszokat.
2012. dec. 9. 09:38
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha a kérdésre válaszoltunk volna, akkor mind a hárman ezt írtuk volna:

Nem, mert én mérnök/orvos/kertész/szakács/fodrász/... akarok lenni

2012. dec. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Sosem fogom érteni miért vonakodnak ettől a hivatástól.... mindenki fél a rendőröktől, utálja a rendőröket...nem akar rendőr lenni.... stb... Egyszerűen nem tudom,mi ebben a rossz,és mi a jó...De most van az a pont hogy lemondtam róla,és közmunkásként dolgozok tovább mert akármilyen munkát keresek,nem találok...ezután sem fogok.
2012. dec. 9. 12:59
 7/11 anonim ***** válasza:

Azért nem szeretik a rendőröket, mert az emberek csak a közrendesekkel találkoznak, akiket az utcán is láthatsz. A civil rendőrök és a tisztekkel sosem találkoznak.

Közrendesnek bárkit felvesznek, akinek van érettségije és tud 2000 métert futni, tehát akkor is ha nagyon ostoba is (2-es érettségi is érettségi), vagy modortalan. Kevés fizetés miatt nagy a bürokrácia is a körükben, tehát pénz híján kevésbé elnézőek veled szemben.


Szóval a rendőr szó hallatán az ember egyből erre a kevésbé tanult, lefizethető, undok rétegre gondol és nem a diplomás tisztekre.


FONTOS: NEM az összes közrendes ilyen!!!



UI: Amúgy a közmunkásokat jobban lenézik.

2012. dec. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó,mérlegelek még és döntök.2 év suli,igaz hogy nem rövid...de nem is ez a gondom,hanem az hogy addig nem lesz jövedelmem,max 8000 forintos ösztöndíj,és már a koli sem ingyenes...még elválik mi lesz,mert nagyon szegények vagyunk...Nem tudom hogy megéri e...
2012. dec. 9. 15:19
 9/11 anonim ***** válasza:
Őszinte választ fogok adni. NE MENJ RENDŐRNEK. Aki itt teszi fel kérdésnek, hogy idegenek szerint menjen-e annak, vagy sem, az ne menjen! Az menjen aki hivatástudatból megy! Akiben felmerül bármi kérdés ezzel kapcsolatban h megéri-e menni vagy sem, az ne menjen!!!
2012. dec. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem apukám volt rendőr, de ő a Rendőrtisztit elvégezte, így hadnagyként kezdett. Úgy gondolom, vannak ehhez a szakmához tartozó, elengedhetetlen tulajdonságok: határozottság, pontosság, precizitás és az, hogy tekintélyed legyen, természetesen a fizikai kondíció mellett. Ha ezek meglennének bennem, mennék, de 45 kilós lányként nem. Bár engem mindig az idegenrendészet érdekelt... :)
2012. dec. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!