Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Gimnáziumban végeztem és nem tudtam hová akarok menni mi érdekel engem. Ezért eljöttem szakmát tanulni de egyáltalán nem tetszik, most diplomát szeretnék szerezni és azt is tudom hogy miből. Szerintetek érdemes végigcsinálni a szakmát(ami egyáltalán nem tetszik és nem is szeretném később csinálni) vagy pedig hagyjam inkább és már jövőre menjek is fősulira? A szakma 2 éves. Én szeretném megszerezni a diplomát minél előbb de a szüleim nem nagyon biztatnak rá inkább azt szeretnék hogy előbb megcsináljam a szakmát "mert hogy mi van akkor ha mégsem sikerülne helytállnom fősulin és akkor ott maradok szakma és diploma nélkül." Ebben igazuk is van de az a baj hogy ennek a szakmának az égvilágon semmi köze ahhoz amilyen diplomát én szeretnék és addig sajnos egyre jobban csak felejtek amit eddig azzal kapcsolatban tanultam:S

2012. dec. 11. 20:41
 1/2 anonim válasza:
Válassz olyan szakmát ami tetszik."ami egyáltalán nem tetszik és nem is szeretném később csinálni" te is tudod, hogy itt a gond. milyen szakmát tanulsz amúgy?
2012. dec. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
villanyszerelő szakmán vagyok és valamilyen üzleti dolgot szeretnék tanulni főiskolán. Hát igen én is így vagyok vele de az a baj hogy ezek az üzleti szakok csak fizetősön vannak így ha mégsem sikerülne akkor sok pénz is kárba fog veszni ami amúgy sincs most sok. Tehát azért a szüleimnek is van beleszólása a dologba, szívem szerint én biztos ott lennék és ezt hagynám is. Abba ráadásul tényleg rossz belegondolni mi lenne ha mégse sikerülne és ottmaradnék egy érettségivel meg egy középfokú nyelvvizsgával.
2012. dec. 11. 20:56

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!