Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek megéri közgazdaság...

Szerintetek megéri közgazdasági egyetemre menni, vagy válasszam a könyvelő szakmát?

Figyelt kérdés
Sziasztok, még egy kicsit korai, de még csak 1. éves vagyok középsuliban, de már megfogalmazódott bennem a kérdés, hogy közgazdásznak mennyek-e vagy könyvelőnek? Egy közgazdász miben másabb mint egy könyvelő, sőt mind két szakterület mit csinál, melyiket éri meg jobban csinálni? Nem egyszerű a döntés, mert egy közgazdász egyetemi végzettséget igényel, míg a könyvelő nem. Melyiket éri meg jobban elvégezni?

2012. dec. 13. 18:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Mi most voltunk iskolát nézni, a szegedi tudományegyetem pénzügy és számviteli szakán beszélgettem egy lánnyal, aki azt mondta, hogy ő nagyon örül, hogy oda ment, mert szerinte nem olyan nehéz, és ahogy nézegette az álláshirdetéseket, rengeteg helyre tudna jelentkezni. De sajnos ez fizetős, és úgy tudom közgazdász nincs is államilag finanszírozottban. Úgyhogy szerintem várd meg, mik az új fejlemények, de nem hiszem, hogy sokban változna.:(

Egy jótanács, amit örültem volna, ha nekem is elmondtak volna annak idején: mindenképpen csinálj legalább egy emelt szintűt, és egy nyelvvizsgát, mert sajnos én túl későn vettem észre, hogy gyenge vagyok én ahhoz, hogy egy nyelvvizsga sikerüljön..

2012. dec. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy egyetemen (Magyarországon) nem tudsz csak úgy "közgazdásznak" menni, mert azon belül is vannak irányok. Tehát ha valamilyen gazdaságtudományt szeretnél tanulni, annak két csoportja van: a közgazdasági, és az üzlet szakok. Közgazdaságinak számít az alkalmazott közgazdaságtan, és a gazdaságelemzés. Az üzleti (úgynevezett buisness) szakok az emberi erőforrás menedzsment , a gazdálkodás és menedzsment, a kereskedelem és marketink, a nemzetközi gazdálkodás, a pénzügy és számvitel, és a turizmus-vendéglátás.

Ezen belül ha könyveléssel kapcsolatban szeretnél tanulni, akkor pénzügy-számvitelre érdemes menned. Így, ez után elmehetsz könyvelőnek, sőt ha elvégzel mellette egy mérlegképes könyvelői (azt hiszem így hívják) OKJ-s tanfolyamot, akkor akár könyvvizsgálói állást is megpályázhatsz. Ez (szerintem) ennek a pályának a csúcsát jelenti.

Amivel viszont vigyázni kell, hogy ehhez sok matektudás kell, ha középiskolai viszonylatban nézzük, akkor "nem elég négyesnek lenni matekból". Nálunk (én a Budapesti Corvinus Egyetemre járok, bár nem pénzügy szakon) az egyetem három legnehezebb szaka közé tartozik a pénzügy (a másik kettő az alkalmazott közgáz, és különösen a gazdelemző).

Azt még hozzá tenném, hogy most igen, fizetős lett a gazdasági képzés, de egy pénzügy-számviteli képzettség a munkapiacon az egyik legkeresettebb gazdasági szaknak számít, és ha jól tudom a könyvvizsgálói állás Magyarországi viszonylatban a legjobb 10-ben benne volt.

Szóval ha bírod a megpróbáltatásokat, akkor ajánlani tudom ezt, bár sajnos azt én sem tudom, hogy mennyivel több egy egyetemi diploma (tudásban és értékelésben) egy sima OKJ-s képzésnél...

2013. jan. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!