Mi legyek ha nagy leszek?

Figyelt kérdés

Nem igazám tudom milyen szakok vannak egyetemeken, és nem tudom mit lehetne velük dolgozni. Alapvetően szeretem a biológiát, kémiát, és a fizikát. Ebből a 3-ból 2-re fogok majd emeltre járni, elméletileg,(töriből/magyarból csak 3-as vagyok a többi mind 4-es 5-ös). Csak az a baj hogy nem igazán tudom mit lehet ezekkel csináni, milyen szakok vannak, esetleg ott mivel kell majd foglalkozni, és milyen munkám lehetne utána.Már próbáltam utána nézni a felvi.hu-n de amit ott írogatnak azok nekem kínaiak, vagy csak nem találtam meg hogy hova kéne kattintanom. ha külföldre kellene mennem ahhoz meg van az angol tudásom, de persze jobb lenne itthon maradni :/

előre is köszönöm a normális válaszokat :)16L



2012. dec. 14. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Fontos, hogy jó alaposan olvasd el a szakleírásokat, gondold végig, mik benne a negatívumok, hogy ne rózsaszín ködön keresztül olvasd. Keress olyanokat - akár neten -, akik azon a szakon vannak vagy végeztek, tudd, PONTOSAN mit csinálnak.

Ebben sokan nem értenek egyet majd velem, de... fontos tudnod, hogy el lehet-e helyezkedni azzal, amit választasz! Olyat ne válassz, amire 20 éve ajánlják, hogy pár éven belül felfut, de azóta is csak ajánlják... Figyeld a tendenciákat, arányokat, mennyien munkanélküliek az adott diplomával.

Nem szabad magad lebecsülni és túl könnyű egyetemre menni, mert könnyen lehet, hogy azzal nem érsz semmit. De nem szabad túl nehézre se menni, legyél tisztában a képességeiddel.


Én fentieket nem vettem figyelembe, emiatt tévesztettem szakot és iskolát is, utálom az egészet. Ha ezt elvégzem, még a diplomás munkanélküliek népes táborát is gyarapítani fogom.



Amúgy fenti tárgyakkal: Biológia, fizika, földrajz, földtudomány, orvosi, állatorvosi, vegyészmérnök, biomérnök, molekuláris bionika. Most ezek jutnak eszembe, amik ezekkel foglalkoznak és keresettek is. Na jó van köztük kevésbé keresett, de ha IGYEKSZEL, ezekkel lesz munkád.


A felvi.hu-n jelenleg a februártól induló keresztféléves szakokat látod, de nemsokára kirakják a szeptemberieket, onnan tudsz tájékozódni.

És mindig az életben sokmindenben érdemes, úgy itt is: légy nyitott!! És tudd, mire vállalkozol!!

2012. dec. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elmehetsz bármelyik szakra (biológia/kémia/fizika szak), mehetsz orvosira, ha szereted a magolós részeket (bár az az elején van főleg). A bármilyen jellegú mérnöki pályához leginkább matek-fizika kell, biosz-fizika vagy biosz-kémia egyértelműen orvosi jellegű :) remélem, tudtam segíteni!
2012. dec. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat(jöhet még)! Bár orvos biztosan nem lennék, egyszerűen túl nagy felelősség, nem bírnám ki ha valakinek miattam lenne baja:)
2012. dec. 14. 23:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha orvos nem akarsz lenni, de érdekel az egészségügy, akkor lehetsz Orvosi képalkotó analitikus(biológia-fizika, ők csinálják a röntgent, ct-t stb)vagy Orvosi laboratóriumi analitikus(biológia-kémia, ők végzik a vizelet, vér, széklet vizsgálatokat)

Mindkettővel tuti lesz munkahelyed, akár külföldön, akár itthon.

2012. dec. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!