Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A repülőgép-szerelői OKJ...

A repülőgép-szerelői OKJ képzés a csepeli suliban, milyen papirt ad? Szakszót? Vagy csak, mezei papir, ami magában nemsokat ér.

Figyelt kérdés

Milyen munkalehetőség vannak, ezen végzettséggel?

A suli weboldalán erről semmi info. A telefont pedig...esélytelen, emailre sem kaptam választ...



#repülés #magyar #OKJ #szakma #szerelő #repülőgép-szerelő
2012. dec. 17. 20:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyszerű, kékfedeles szakmunkás-bizonyítványt kapsz. Az lenne benne, hogy:


"Ez a bizonyítvány az 1993. évi LXXVI. törvény 12. szakasza értelmében az Országos Képzési Jegyzékben meghatározott 52524104 azonosító számú repülőgép-szerelő megnevezésű szakképesítést igazol."


Nem tudom most éppen mi újság ott, megfelelnek-e a PART rendszer képzési előírásainak vagy sem, én 2008-ban végeztem. Érdemes utánakérdezni, a telefon amire régebben reagáltak.

Szakszót nem adnak automatikusan - de ha kapnál is, akkor sem sokra mész egy típusbejegyzés nélküli szakszóval.


Munkalehetőség? Hát, mostanában annyira nincs túlkínálat - az ACE-től is elküldtek jópár embert az elmúlt időszakban. Persze lehet találni, de kis gép - kis pénz, nagy gép - nagy pénz. :)

2012. dec. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia, köszönöm a gyors válaszod. Esetleg arrol van infod, hogy miként lehet tipust szerezni?
2012. dec. 18. 09:02
 3/3 anonim ***** válasza:

Típust? Komoly pénzért. :)


Ha a hadsereghez mégy dolgozni, akkor ott a program része a típusképzés és vizsgáztatás - de azok főleg katonai típusok értelemszerűen.


Nagy cégeknél (nagygépes karbantartás, Boeing-ek, Airbus-ok) ha szerencséd van beiskoláznak, de tipikus trükk hogy nem minden részére a gépnek, hiszen akkor a komplett típus birtokában már el is vándorolhatsz ha jobban fizető helyet találsz. (Mondjuk az természetes hogy ilyenkor aláíratnak veled X időt hogy mennyit dolgozol a cégnél, ellenkező esetben kifizeted a tanfolyamot).


Kisgépes? Magyarországon nincs rá lehetőség tudtommal (bár 1 éve nem a szakmában dolgozom így nem is követem a napi eseményeket), magyar cég nem nagyon fog kiküldeni mert nem akarják vállalni az anyagiakat, aláírósnak (aki aláírásával bizonyítja hogy a gép légiközlekedésre alkalmas) találnak C-s szakszóval (mindenre kiterjedő engedély, pl. szerkezetjavítás után is megfelelőnek minősítheti a gépet) rendelkezőt aki még a szociban kapta a papírt. A munkát meg el lehet végeztetni olyanokkal akinek nincs ilyen papírja, csak B-valamennyi, vagy A (pl. kezdő, típusok nélkül).


Engem erre a legutóbbi kategóriára használtak, plusz az angolul nem beszélő munkavállalóknak még nekem kellett fordítani, efelett még én kaptam az ívet ha valami nem volt tökéletes - és nem annyi pénzért amiért érdemes ezt + a felelősséget vállalni. Úgyhogy vettem a kalapomat.

2012. dec. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!