Thommy kérdése:

Szeretnem tudni, h mi a velemenyetek a Hallgatoi sztrajkal kapcsolatban? Hallgatok es polgarok velemenyere lennek kivancsi. Van egy maglatasom de kivancsi vagyok a polgartarsaim nezeteire is.

Figyelt kérdés
2012. dec. 19. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Érthető, ha kiborult a bili.
2012. dec. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hallgató vagyok, de inkább hülyeségnek tartom. Egyébként nem vagyok egyedül ezzel, az egyetemen nálunk többen nem értenek egyet a tüntetőkkel. Szerintem az egész hátulról van pénzelve, és csak a feszültséget keltik vele, miközben össze-vissza beszélnek, és sajnos a sok fiatal meg megeszi a kefét.

Mielőtt bárki megvádolna, nem vagyok fideszes és nem értek egyet sok mindenben a kormány oktatáspolitikájával, de amit a másik oldal csinál az is túlzás. A bolognai rendszer bevezetése nagyobb érvégés volt a felsőoktatásnak, de akkor kb. nem tüntetett senki...

2012. dec. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
*érvágás
2012. dec. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"A bolognai rendszer bevezetése nagyobb érvégés volt a felsőoktatásnak, de akkor kb. nem tüntetett senki..."


- Mert akkor azt csak a tanárok érzékelték, nem a diákok. Azért más embertömeget jelent a kettő. Ráadásul a bolognai rendszer okozta negatívumok nem olyan egyértelműek (én személyesen rengeteg pozitívumát tapasztaltam), mint az, hogy jóval több embernek kell fizetnie az egyetemért akkor, amikor egyébként is sokaknak anyagi megterhelést jelent még az állami finanszírozású képzés is.

Az pedig, hogy valami szintén rossz, nem értem, hol indokolná, hogy egy másik rosszat el kellene fogadni. Most azt mondod, a bolognai rendszer bevezetésénél nem volt ekkora tömeg. Mi volt, amikor tandíjat akartak bevezetni? Akkor valahogy nem hallottam azokat a diákellenes hangokat, mint most. Főle nem jobboldalról.

2012. dec. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Ráadásul a bolognai rendszer okozta negatívumok nem olyan egyértelműek (én személyesen rengeteg pozitívumát tapasztaltam), mint az, hogy jóval több embernek kell fizetnie az egyetemért akkor, amikor egyébként is sokaknak anyagi megterhelést jelent még az állami finanszírozású képzés is."


A bolognai rendszer pont a diploma értékét ásta alá. Amíg volt a rendes osztatlan, szigorlatokkal is megspékelt rendszer, addig talán ennyi félművelt idióta nem végezte el az egyetemet. Most sokan abbahagyják BA után, ami semmit nem ér, de diplomásnak mondja magát és elmegy vele a mekibe vagy kihúz külföldre, mert másra úgysem jó. Egyszerűen nem éri meg ezeket finanszírozni.

Nem értek egyet a kormánnyal sem, de ha nincs szükség ennyi diplomásra akkor mégis mit kéne csinálni? Valahol meg kell húzni egy határt.

Az meg hogy sok a szegény, akinek megterhelő az egyetem anyagilag az tényleg nagy gond, ezért kéne a szoctám rendszert jobban felügyelni. Sokan úgy kapnak szoctámot, hogy nem is szorulnak rá, de pl. sokan be vannak jelentve egy helyre, de a fele nem él ott életvitelszerűen (ismerek ilyet, nem is egyet), aztán felmarkolják a pénzt, mert senki nem jár utána rendesen. Na, ezeket kéne szigorúbban vizsgálni. Meg persze a tisztelt HÖK-öt is, aki kapja a szoctámból azt, ami jár neki, aztán most kint puffognak, hogy mennyi hallgatótársuk nem tud megélni... Na, ez az undorító...

2012. dec. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!