Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek megpróbáljam a...

Szerintetek megpróbáljam a földtudományit, utána a geológus, vagy geofizikus szakot? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Tehát. Eredetileg jogra készültem, de jelen helyzetben, meg ki tudja mi lesz a jövőben, nem merem megpróbálni. Valahol a természettudományi karok között keresgéltem, mert az még ér valamit, illetve, ha úgy alakul mehetek külföldre is. Ami érdekel, a természetföldrajzzal kapcsolatos dolgok, kivéve talán az övezetesség, illetve még a mikrobiológia is. Mivel az utóbbinál elég durva a kémia, illetve érettségiznem kellene bioszból, és én már leérettségiztem földrajzból 5-sre. Szóval maradt a földtudományi szak. Hallottam, hogy full természettudomány. Matek- szerintem menne, infó- nem annyira tudom, de nem is olyan irányba helyezkednék el, kémia- van mit pótolni, biosz- menne. A túlnyomó többség a fizikáé és a föcié. A föci, mint az 5-s érettségi mutatja, szerintem menne. Fizikát megnéztem, és az optikát leszámítva 9-10.-es anyag, nem tanultam rá, de a tanár szerint megérte volna, mindig 4-5-s dogákat írtam,(peddig rettentő szigorú volt) csak hát, ugye nincs 2 éve fizika órám..

Kicsit hosszabb lett mint kellene, de remélem kapok hasznos tippeket:)


2012. dec. 20. 17:41
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy annak a híve vagyok, hogy inkább szenvedek 5 éven keresztül, minthogy elvégezzek egy semmi szakot. Tudom, hogy hátrányban vagyok azokkal szemben, akik érettségiztek földrajzból, vagy legalább faktjuk volt, de nekem amúgy sem arról szólna szerintem az egyetemi élet, hogy mindennap bulizok..
2012. dec. 20. 17:47
 2/4 A kérdező kommentje:
fizikából* bocsi :D
2012. dec. 20. 17:48
 3/4 anonim ***** válasza:
A TTK-s szakok közül szerintem a földrajz/földtudomány a legkönnyebb. Ez persze nem azt jelenti, hogy egyébként is könnyű, viszont nincsenek benne olyan nehezen átlátható dolgok. Ha érdekel és tényleg szeretnél ilyesmivel foglalkozni, akkor hajrá.
2012. dec. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
annyit azért tarts szem előtt,hogy földtudon a legkevesebbet földrajzot fogsz tanulni bsc alatt, hacsak nem geográfus szakirányra mész (bár a 2010 óta élő kalapszar tantervről nem sok infóm van)
2013. jan. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!