Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Alkalmazott közgazdasághoz...

Alkalmazott közgazdasághoz hasonló/kapcsolódó szakok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Idén fogok végezni a gimiben, és már régóta a közgázon gondolkodtam, hogy arra szeretném folytatni további tanulmányaimat. Azonban most, hogy megszüntették az államilag támogatott helyeket, nagy valószínűséggel ugrott az elképzelésem, ugyanis saját zsebből nem tudjuk kifizetni (diákhitelbe ne is menjünk bele inkább..)

Azonban mindenképpen valami hasonló gazdasági szakon szeretném folytatni. Van ami ehhez hasonló/ kapcsolódik? Mert ugye elvileg megszüntették az össze gazdasági szakot, de vannak vegyes szakok amik még támogatottak..pl gazdasági informatikus. Tehát tudtok adni ötleteket, hogy milyen szakok felé nézzek még amik támogatottak?

Köszönöm!



2012. dec. 20. 18:44
 1/7 delusion ***** válasza:

Szia!


Remélem nem késtem még el a válaszadással, és nem feleslegesen fogok körmölni.


Erre a kérdésre tényleges választ adni nagyon nehéz. Az alkalmazott közgáz közvetlen "testvére" lehetne a gazdaságelemzés, valamint a közszolgálati szak, aztán az üzleti ágon ott van a PSZ, GM, KM, turizmus-vendéglátás, de nincs sok jelentősége, mivel egyik sem indul államilag támogatott (bocsánat, "állami ösztöndíjas") formátumban.


Az informatikai képzési területen valóban van egy olyan szak, hogy gazdaságinformatikus, de ezt nem ajánlom. Maga a szak kiváló, nem valami büfé vacak, elég kemény, és szerintem tényleges, használható tudást is ad, de ez javarészt programozásról szól - és ha arról szól, akkor az magával vonzza a számítástudományt, a végtelen sok matematikát. Van ezen a szakon is mikro- és makroökonómia, menedzsment, számvitel, pénzügyi alapismeretek, miegymás, de ezeknek a szerepe sokadrangú az informatikához képest. Ha jó képességekkel rendelkezel, akkor belevághatsz ebbe is akár, de ez nagyon, nagyon messze áll az alkalmazott közgáztól. A "vegyes" szak szerintem túlzás; vegyesnek valójában vegyes a tárgyakat figyelembe véve, de jóval több az informatika, matek.

Talán a BGF-en vagy a BCE-n kiegyenlítettebb a helyzet, fogalmam sincs; a fentebbiekről az SZTE "nevében" nyilatkoztam.


És az a gond, hogy itt ki is pukkadt a lufi - részemről. Lehetne még sok tudományterületet felsorolni - politológia, társadalmi tanulmányok, nemzetközi tanulmányok, szociológia, akármi -, de ezek már eléggé a határon vannak, csak érintik az alkalmazott közgazdaságtan rendszerét, eszközeit (tárgyait).

2012. dec. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Műszaki menedzser - elvileg gazdálkodási mérnök diplomát ad, ez is az informatika és a közgazdaságtan keveréke, de talán könnyebb, mint a gazdaságinformatikus, mindenesetre itt is sok infós tárggyal fogsz találkozni. (nem ezt tanulom, de a menedzserek nekem így mondták)
2013. jan. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

És szerintetek a fentebb felsorolt szakokon amiken info kell, az mennyire lenne nehén/nyögvenyelős annak aki kb semmit nem tanult gimiben infobol (tanárnak hála..)? Ráadásul nem kifejezetten érdekel, de nincs is problémám vele.

És ezekkel milyen területeken lehet később elhelyezkedni?

Köszönöm az eddigi és további segítséget!

2013. jan. 2. 17:48
 4/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Általános iskolában heti egy infó órám volt, középiskolában szintén, pocsék tanárral. Otthon, hobbi szinten foglalkoztam informatikai dolgokkal középiskolás koromban, de nem volt túl nagy alapom. 2012-ben végeztem mérnök informatikusként, most masterezek. Ráadásul lány vagyok, emiatt néhány tanár még jobban szívatott a kelleténél, de megcsináltam. :)

A gazdinfó szinte teljesen informatika, talán a 20%-a lehet közgáz. A menedzser szakon kb. 50-50%, és elvileg lehet menni vele infós és gazdász MSc-re is.

Hogy hol lehet elhelyezkedni? Jó kérdés, erre nem tudok pontosan válaszolni, félrevezetni nem akarlak, a felvin biztosan van információ, vagy csak írd be a Google-ba.

2013. jan. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A műszaki szakmenedzser szak is tartalmaz gazdaságot.
2013. jan. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

* szakmenedzser - szak

bocs :P

így keress rá

2013. jan. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm mindenkinek!
2013. jan. 6. 00:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!