Jogi asszisztens szakma elvégzése után hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Idén fogom elvégezni a jogi asszisztens képzést a liában. Gondolkodom a továbbtanuláson is hogy megérné-e mivel a kormány is állandóan változtat meg fizetős minden stb stb.

Nagyon érdekelne a jogászképzés szerintetek megérné azt az 5 és több évet ott tanulni?

Vannak olyan tantárgyak aimkre nem kéne járnom? Pl volt jogi alaptan, polgári jog, büntetőjog, büntetőeljárás jog,alkotmányjog, családi jog, közjog, és még sok töltelék tárgy pl szociológia, közgazdaságtan, gépírás, kommunikáció...

Vagy inkább hagyjam a jogi kart? Esetleg valamilyen ehhez kapcsolódó képzés amit érdemes elvégezni?

Nyelvvizsgám megvan (komplex felsőfok angol) gondolkodom a francián is középfokon...De az érettségim nem lett valami fényes (töri kettes khm..)

Mentőtiszti érdekelne még a jogon kívül (igen tudom kettő összeférhetetlen dolog) :)


2012. dec. 21. 13:36
 1/1 anonim válasza:

Hello Kollegina/Kolléga!


Én is idén végzek ugyanezen a szakon :) Csak másik suliban! Igazából a jogász pálya nagyon telített,nemtudom hány éves vagy,de ezt neked kell eldöntened hogy megéri e vagy sem,én például mivel 23 leszek így lemondtam róla. Sőt mivel általában hatalmas pont számú így nemtudom azt nézted e elég e vagy fizetős opcióról beszélünk ami nem egy olcsó mulatság!!!!

Ami a tantárgyakat illeti,szerintem biztos be kell járnod,mert bár tanára válogatja egy asszisztens nem tanulja annyira mélyen,mint a jogászok :) A tantárgyak viszont nálam is így voltak nagyjából.


Sok sikert!

2013. febr. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!