Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Földtudományt tanuljak-é vagy...

Földtudományt tanuljak-é vagy ne? :D

Figyelt kérdés
Szeged jóóó??

2013. jan. 3. 19:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
ilyen helyesírással én megfontolnám:D
2013. jan. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Tudok helyesen írni. :D

Itt mindenki azt mondja, hogy föcit ne, és ezzel nem viszem semmire.

Csak az a baj, hogy más szakokra is ezt írják...

Valami komoly tapasztalat?

Azt is tudom, hogy a földtudomány és a földrajz nem ugyanaz.

2013. jan. 3. 21:22
 3/21 anonim ***** válasza:

Először is, ne hallgass a kétkedőkre, ha jó vagy lesz munkád akár föcin, akár földtudományon tanulsz.

Gondolom tudod mi a különbség a kettő között, azt válaszd amelyik jobban érdekel. Egyiket se lehet úgy tanulni, hogy nem érdekel, mert csak szenvedés lesz.

Egyikben sem sok a szakmail elhelyezkedési lehetőség, a geológus végzettséggel inkább külföldben kell gondolkozni, a geográfussal el lehet itthon is.

2013. jan. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, a földtudomány érdekel!
2013. jan. 3. 22:01
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyik barátom odajárt, de 1 év után átment földrajzra. Őt kiverte a víz a sok kőzettől meg kémiától már :D
2013. jan. 4. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
:DD Szeretem a kémiát
2013. jan. 4. 13:11
 7/21 anonim ***** válasza:

a földrajz és a környezettan a ttk legalja, mind színvonalban, mind elhelyezkedési lehetőségekben (nyilván a bölcsészekhez képest persze ők is félistenek, nem is oltásból mondom, csak közlöm a tényt). egyébként én egész véletlenül pont kémia szakos vagyok, kicsit elmosolyodtam, mikor valaki földtudományin tartotta túl nehéznek a kémiát. :-)

az én személyes véleményem, hogy inkább válasz valami mást, ha van más is ami érdekel.

2013. jan. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2013. jan. 4. 23:46
 9/21 anonim ***** válasza:

Földrajz -> Lehetsz föcitanár....

Földtudomány -> Ha jól kitanulod sok lehetőséged van külföldön.


Szeged? Inkább ELTE vagy Debrecen, de a választás szabad, nézd meg hol milyen szakirányok vannak és az alapján dönts.

2013. jan. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Igen, három helyet szeretnék megjelölni.

ELTE, Szeged, Debrecen.

Nem szeretnék föcitanár lenni...:D

Egyébként a meteorológia érdekel.

2013. jan. 5. 17:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!