Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szciálpedagógus diplomához...

Szciálpedagógus diplomához milyen mesterképzést érdemes választani?

Figyelt kérdés

A fősulimon folyamatosan azt hajtogatják a tanáraim, hogy ez a végzettség nem ér semmit, mert mindenhol szociális munkásokat keresnek, és a csoportunkból max. 1-2 embernek lesz munkája. Arra lennék kíváncsi, hogy milyen mesterképzést válasszak majd hozzá, hogy érjen is valamit ez a végzettség, akár itthon, akár külföldön. Rákerestem már a neten, de csak egyetlen értelmes oldalt találtam, és abban sem vagyok biztos, hogy az tényleg szocpedeseknek szól. (Fordító és tolmás mesterképzés?...)

[link]


Ha valakinek van ilyen végzettsége, vagy jártas a témában, remélem tud nekem segíteni. Előre is köszönöm! :)



2013. jan. 4. 10:00
 1/6 A kérdező kommentje:
*Szociálpedagógus
2013. jan. 4. 10:49
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt ezzel lehet menni szociális munka MA-ra, tehát nincs veszve még az a papír sem.

Másrészről: ha Te még fordítónak is elmennél ilyen végzettséggel, akkor komolyan el kellene gondolkodni azon, miért is tanultad ezt éveken át. Valószínűleg azért nem fogsz vele munkéát kapni, mert nincs meg az elhivatottságod, ha ennyi év után simán teljesen más irányba mennél tovább.

2013. jan. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Lehet nem volt teljesen érhető, ahogyan leírtam a dolgokat. A fordító és tolmács képzést azért írtam oda, mert megjegyeztem, hogy lehet nem is szociálpedagógusoknak szól, amit találtam. Kicsit érdekesnek láttam, hogy ilyen végzettséggel az ember tolmácsként végezze.

Nem szeretném veszni hagyni a végzettséget, csak szeretnék egy olyan pluszt hozzá, amivel nagyobb eséllyel indulhatok a munkaerő piacon. Ehhez kértem egy kis segítséget. :)

2013. jan. 4. 15:01
 4/6 anonim ***** válasza:
Neked kell tudond, mit is csinálnál. Lehet, hogy szociális munkásnak nehéz elmenni, de egyébként sem egy álommunka. Ezzel a végzettséggel a családsegítőnél kellene próbálkozni, persze ott csak a pszichológusokat szeretik.
2013. jan. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én gyermekjóléti központnál vagyok családgondozó, igaz szociális munkás végzettséggel, de a társaság felének szociálpedagógus diplomája van. Szóval ne idegeskedj emiatt. Fordító - tolmács képzésre egyébként minden alapszakkal lehet jelentkezni, semmiben se illeszkedne a szakodhoz, de ha bírod a nyelveket jó lehet. Lehet szociálpedaógus diplomával szociális munka mesterre menni, viszont akkor magasabb szinten leszel, mint a BA szintet végzett szociális munkások. Ez ugye több fizetést kíván, viszont azt is magában hordozza, hogy jó eséllyel ezzel a végzettséggel már nem kifejezetten szociális munkásként dolgozol, hanem pl.: intézményvezetőként. Én a szociálpedagógia mellé valami szakirányú továbbképzést tudnék elképzelni, attól függően, hogy te milyen területen képzeled el magad pl.: mediátor, addiktológiai konzultáns, mentálhigénés szakember...
2013. febr. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én a pedagógiai értékelés és mérés tanára MA szakra mentem, ha hamar akarsz végezni, akkor ezt válaszd, mert egy év alatt is meg lehet szerezni! erősen szociológia, kis matek-statisztika, de azért elviselhető. Még nem tudom, mit fogok ezzel kezdeni, de jó arra, hogy van még egy végzettségem, biztosan tudom majd vhol hasznosítani...
2013. szept. 12. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!