Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológia iránti érdeklődéssel...

Biológia iránti érdeklődéssel milyen egyetemi szakra érdemes menni, amiből meg is lehet élni?

Figyelt kérdés
Orvosira sajnos már késő jelentkeznem, a biológusiról pedig sokan le akarnak beszélni, így kezdem elveszteni a hitem, hogy biológus legyek. Ezen kívül érdekel még a csillagászat, a földrajz, de sajnos matekból nem vagyok és nem is voltam jó soha.
2009. aug. 28. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:

hát a biológusi tényleg nem egyszerű, de ha van ambíciód és kitartásod, akkor menni fog :)

Magyarországon biológusi diplomával egyébként csak az immunológia meg molekuláris biosz, meg hasonló területeken lehet elhelyezkedni, ott sem egyszerű

2009. aug. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Biológiával ami van orvosi, eü fősuli, kertészet vagy valami agrár, biológus, élelmiszer iparihoz is kell stb. De azt is megpróbálhatod ha előbb valami használhatót akarsz,hogy OKJ-n végzel valamit.


Most ezek jutottak eszembe.

2009. aug. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Engem most vettek fel a DE-TTK biológia szakra, mondták a szakosodással kapcsolatban, hogy érdemes biológia tanárnak menni, mert azt kevesen választják! Mondjuk én ökológiára megyek:P Csak gondoltam érdekel...!:)
2009. aug. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Igazából hozzám is legközelebb a biológusi áll. Az ökológia az én fantáziámat is megmozgatja, de valószínűleg én a molekuláris biológiát választanám,illetve az asztrobiológiát, de én úgy tudom,hogy azt nem oktatják piciny hazánkban.Tanár viszont én személy szerint nem lennék. Az a baj,hogy agrár végzettséggel se nagyon lehet elhelyezkedni manapság.Hát nem tudom, de ha jó lennék matekból,akkor valószínűleg valami mérnöki, mondjuk biomérnöki szakra mennék. Nem egyszerű a helyzet egyik szaknál sem.
2009. aug. 28. 13:45
 5/6 anonim válasza:
Gyere az Eötvös Lóránd Tudományegyetemre.Nagyon érdekes,azis igaz hogy nagyon sokat várnak el...Ha jó vagy abba amit csinálsz akkor eltudsz helyezkedni szerintem.énisodajárokam csak fizika szakra.És biológián belül nagyonsok féle szakirány van.
2009. dec. 2. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a NYME-TTK-ra jelentkeztem, mert olvastam valahol, hogy mostanában nagyon kevesen választják a term.tud.-os szakokat. A legközelebb a biológia áll hozzám. Most olvasom a kommenteket, hogy nem igazán lehet ebből megélni. Szerintem meg ugyanez a vélemény a jogi vagy a gazdasági szakokról is. Ha jó vagy, akkor mindegy, hogy milyen egyetemen és milyen szakon végeztél, jó munkákat fogsz kapni, amit meg is fognak fizetni. A lényeg az, hogy csináld azt, amit szeretsz, és csak magadra hallgass, mert senki sem fog tökéletes választ adni a kérdésedre.
2010. febr. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!